Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Rekonstrukcja bitwy z 1812 r.: czterech rannych od wystrzału armaty

0
Podziel się:

Cztery osoby zostały ranne od wystrzału armatniego podczas rekonstrukcji historycznej bitwy wojsk rosyjskich i napoleońskich z 1812 r.

Rekonstrukcja bitwy z 1812 r.: czterech rannych od wystrzału armaty
(Anosmia/CC BY 2.0/Flickr)
bESiPOrV

Cztery osoby zostały ranne od wystrzału armatniego podczas rekonstrukcji historycznej bitwy wojsk rosyjskich i napoleońskich z 1812 roku w obwodzie leningradzkim na północnym zachodzie Rosji - poinformowała rosyjska policja.

_ - Do wypadku doszło w rejonie łużskim (130 km na południe od Petersburga) w sobotę 14 lipca podczas historycznego festynu poświęconego wojnie z 1812 roku _ - sprecyzowała policja.

_ - Przypadkowy wystrzał armatni spowodował, że cztery osoby zostały ranne w czasie historycznej inscenizacji epizodu walk nad Kołoczą _ - dodały te źródła.

bESiPOrX

Ranni, z których jeden odniósł ciężkie obrażenia, zostali odwiezieni do szpitala. Policja wyjaśnia okoliczności zajścia. Rosja obchodzi w tym roku 200-lecie zwycięstwa nad armią Napoleona. Kulminacja obchodów odbędzie się we wrześniu, kiedy zostanie zrekonstruowana bitwa pod Borodino (niedaleko Możajska).

Bitwa rozegrała się 5-7 września 1812 roku pomiędzy armią francuską pod dowództwem Napoleona a rosyjską dowodzoną przez Michaiła Kutuzowa.

W jej wyniku Kutuzow wycofał wojska z pola walki, otwierając tym samym Napoleonowi drogę do Moskwy. Rosjanie jednak uważają bitwę za zwycięską, gdyż doszło w niej do strategicznego odwrotu rosyjskich sił, które nie zostały rozbite.

Czytaj więcej w Money.pl
Tusk i Komorowski piszą do Putina. Dlaczego? Premier Tusk zapewnił szefa rosyjskiego rządu, że w razie potrzeby Polska gotowa jest pospieszyć z pomocą przy usuwaniu skutków powodzi.
Samolot wypadł z pasa. Ogień i ranni Siedem osób zostało rannych, gdy podczas lądowania na lotnisku w centrum Czech zapalił się rosyjski samolot wojskowy.
Zaskakująca śmierć wpływowego prokuratora Prokurator został potrącony, gdy wraz z żoną i dzieckiem przechodził przez ulicę.
Kolizji okrętu atomowego. Załoga była pijana Do zdarzenia doszło w Zatoce Awaczyńskiej na wschodnim wybrzeżu Kamczatki.
bESiPOsy
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)