Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Rekordowa wygrana w USA. 640 mln dolarów

0
Podziel się:

Szczęśliwy kupon został kupiony w stanie Maryland w pobliżu Waszyngtonu.

Rekordowa wygrana w USA. 640 mln dolarów
(PAP/EPA)
bFfJyTyZ

Szczęśliwy kupon w amerykańskiej loterii Mega Millions o rekordowej wartości 640 mln dolarów został kupiony w stanie Maryland w pobliżu Waszyngtonu - poinformowała dziś nad ranem telewizja MSNBC.

Na razie nie wiadomo, czy zwycięzca jest jeden i czy będzie musiał podzielić się z innymi szczęśliwcami. Szansa na rekordową wygraną wzbudziła w wielu Amerykanach żyłkę hazardu, choć szansa na wygraną wynosiła 1 do 176 milionów.

Ogromne rzesze ludzi w 42 stanach obstawiały szczęśliwe liczby, licząc na zwycięstwo, największe we wszystkich loteriach na świecie. Szczęśliwe liczby to 2, 4, 23, 38, 46 i numer dodatkowy ponownie 23.

bFfJyTzb

Wygrana może być wypłacona w ratach przez kolejne 26 lat, lub jednorazowo w postaci czeku na 389 mln dolarów. Należy przy tym pamiętać, że od wygranej odliczany jest podatek wynoszący około 40 procent.

Największa wygrana do tej pory w stanie Maryland wyniosła 24 mln dolarów i została wypłacona w 2008 roku. Z kolei największa wygrana w całej loterii Mega Millions to 390 mln dolarów, która w 2007 roku została podzielona pomiędzy dwóch szczęśliwców.

Czytaj więcej w Money.pl
Mamy kolejnego bogacza. Wygrał 46 mln euro Już po raz piąty z rzędu wielka wygrana w międzynarodowej loterii Euromilions padła w Wielkiej Brytanii.
Rekord wszech czasów w Lotto! Zobacz, ile wygrał gracz z Gdyni We wczorajszym losowaniu Lotto tylko jedna osoba trafiła szóstkę.
Megakumulacja w loterii. Pół miliarda dolarów Największa do tej pory wygrana w Mega Millions to 390 mln dolarów - podzielona na dwóch szczęśliwców.
bFfJyTzC
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)