Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Rekordowa zbiórka na rzecz Haiti i Afryki

0
Podziel się:

Przez weekend w Danii udało się zebrać ponad 130 milionów koron, czyli 17,5 miliona euro.

Rekordowa zbiórka na rzecz Haiti i Afryki
(PAP/EPA)
bEJjQdeJ

Zbiórka pieniędzy dla ofiar trzęsienia ziemi na Haiti i kobiet w Afryce przyniosła w Danii rekordową sumę ponad 130 mln koron (17,5 mln euro) - poinformował w poniedziałek rzecznik organizatorów.

Akcję zorganizowało w ostatni weekend 12 organizacji humanitarnych oraz pierwszy kanał telewizji publicznej DR1. Duńczycy _ przekazali przez telefon lub sms-ami około stu milionów koron, podczas gdy darowizny firm sięgnęły około 30 mln _ - powiedział rzecznik Mogens Damgaard.

To _ historyczna _ zbiórka, która pokazała, że ludzie z _ ogromną wrażliwością _ podchodzą do zniszczeń spowodowanych przez trzęsienie ziemi 12 stycznia i sytuacji kobiet w najbiedniejszych państwach Afryki - dodał.

bEJjQdeL

Zbiórka z 2009 roku dla afrykańskich kobiet przyniosła 78 mln koron.
Połowa zebranej sumy zostanie przekazana duńskim organizacjom charytatywnym na projekty pomocy ludności Haiti i na odbudowę zniszczonej infrastruktury.

Pozostała połowa będzie przeznaczona _ dla kobiet z 12 państw Afryki _, w tym Burundi, Etiopii, Sudanu, Demokratycznej Republiki Konga i Mozambiku, między innymi po to, by _ tworzyć małe przedsiębiorstwa _.

bEJjQdfm
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)