Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Rekrutacja zespołów na tegoroczną edycję Rawa Blues Festival

0
Podziel się

Rozpoczęła się rekrutacja zespołów, które chciałyby wystąpić na
tegorocznej, 31. edycji, Rawa Blues Festival, która odbędzie się 8 października w Katowicach -
poinformowali organizatorzy festiwalu.

bEgDapgB

Rozpoczęła się rekrutacja zespołów, które chciałyby wystąpić na tegorocznej, 31. edycji, Rawa Blues Festival, która odbędzie się 8 października w Katowicach - poinformowali organizatorzy festiwalu.

Jak co roku wykonawcy, którzy wystąpią na dużej i małej scenie, zostaną wyłonieni w drodze konkursu. Zespoły zainteresowane udziałem w festiwalu mogą wysyłać organizatorom swoje zgłoszenia - informację o zespole wraz z płytą CD/DVD. Warto również załączyć informacje o historii grupy, jej członkach i planach na przyszłość.

Termin nadsyłania zgłoszeń upływa z końcem kwietnia. Przesłuchania nadesłanych materiałów i ogłoszenie pełnej listy zespołów zaplanowano na maj.

bEgDapgD

Odbywająca się w katowickim Spodku Rawa Blues jest zaliczana do największych festiwali bluesowych w Europie. Ubiegłoroczna, jubileuszowa, 30. edycja zgromadziła kilka tysięcy fanów. Wystąpili m.in. James Blood Ulmer i Vernon Reid oraz Nora Jean Bruso.

Motywem przewodnim tegorocznej Rawy Blues ma być 40. rocznica powstania Alligator Records, wyjątkowo zasłużonej amerykańskiej wytwórni bluesowej. Podczas koncertu finałowego wystąpią gwiazdy współpracujące z tą wytwórnią, które przyjadą na jedyny koncert w Europie.

Początki Rawa Blues Festival sięgają 1981 r. Podczas I Ogólnopolskich Spotkań z Bluesem "Rawa Blues", bo taką wtedy nosił nazwę ten festiwal, blues w różnych jego odcieniach rozbrzmiewał wówczas w śląskich klubach. "Rawa" szybko stała się najważniejszym przeglądem krajowego bluesa. W 1992 r. po raz pierwszy pojawili się zagraniczni wykonawcy. Z czasem w Polsce pojawiło się ok. 70 festiwali i przeglądów bluesowych. (PAP)

lun/ hes/

bEgDaphe
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)