Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

REM: nie publikować pochopnych hipotez nt. katastrofy

0
Podziel się

Rada Etyki Mediów apeluje do dziennikarzy, aby pochopnie nie publikowali
hipotez na temat przyczyn katastrofy pod Smoleńskiem, jeśli nie są oparte na danych pochodzących od
osób uczestniczących w śledztwie.

bEgSZZcR

Rada Etyki Mediów apeluje do dziennikarzy, aby pochopnie nie publikowali hipotez na temat przyczyn katastrofy pod Smoleńskiem, jeśli nie są oparte na danych pochodzących od osób uczestniczących w śledztwie.

"Dziennikarze mają prawo, wręcz obowiązek wyrażania własnych opinii oraz komentowania wydarzeń, jednakże w przypadku zdarzenia tak tragicznego, które budzi społeczne emocje i uruchamia zbiorową wyobraźnię, powinni dokładać starań, by opinia publiczna otrzymywała informacje o rzeczywistych postępach śledztwa, a nie o domniemaniach na jego temat, nawet gdy te informacje będą przez dłuższy czas niepełne" - napisała REM w przekazanym w poniedziałek PAP oświadczeniu.

Według Rady "zadaniem mediów jest w obecnej sytuacji pomagać zarówno rodzinom ofiar, jak wszystkim Polakom cierpliwie znosić trudne oczekiwanie na ostateczne rezultaty i przezwyciężać rodzące się wątpliwości oraz podejrzenia".

bEgSZZcT

10 kwietnia w katastrofie Tu-154M pod Smoleńskiem zginęło 96 osób - wśród nich prezydent Lech Kaczyński z małżonką Marią, parlamentarzyści, dowódcy wojskowi, duchowni i przedstawiciele rodzin polskich obywateli pomordowanych przed 70 laty w Katyniu.(PAP)

js/ itm/ jra/

bEgSZZdu
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)