Notowania

wykorzystanie
01.07.2009 18:47

Resort kultury podpisał 15 umów na wykorzystanie środków UE

15 umów o dofinansowanie polskich projektów ze środków UE podpisał do tej pory resort kultury; pieniądze przeznaczono m.in. na konserwację pięciu baraków dawnego KL Auschwitz-Birkenau, budowę Narodowego Forum Muzyki we Wrocławiu i utworzenie Narodowego Centrum Polskiej Piosenki w Opolu.

Podziel się
Dodaj komentarz

*15 umów o dofinansowanie polskich projektów ze środków UE podpisał do tej pory resort kultury; pieniądze przeznaczono m.in. na konserwację pięciu baraków dawnego KL Auschwitz-Birkenau, budowę Narodowego Forum Muzyki we Wrocławiu i utworzenie Narodowego Centrum Polskiej Piosenki w Opolu. *

W tym roku dofinansowanie z Unii Europejskiej otrzyma 28 projektów rekomendowanych przez resort kultury; wyniki konkursu na dofinansowanie ze środków UE ogłoszono w lutym.

"Do końca czerwca podpisano już 15 umów" - poinformowało PAP w środę centrum informacyjne MKiDN.

Podpisane umowy dotyczą m.in. sfinansowania drugiego etapu rewaloryzacji Zespołu Opactwa Cystersów wraz z otoczeniem w Krzeszowie, remontu i przebudowy Opery Leśnej w Sopocie, budowy Międzynarodowego Centrum Kultur w Kielcach, rozbudowy budynku Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej we Wrocławiu, budowy sali koncertowej Akademii Muzycznej w Łodzi.

"Bardzo sprawnie odbywa się przekazywanie pieniędzy beneficjentom już po podpisaniu umów. Tylko w czerwcu trzy projekty otrzymały dofinansowanie o łącznej kwocie prawie 10 milionów złotych. Wśród nich znajdują się: Szkoła Muzyczna w Bielsku-Białej, Filharmonia Świętokrzyska w Kielcach oraz Gmina Wrocław z przeznaczeniem na budowę Narodowego Forum Muzyki" - napisano w przesłanym komunikacie.

W najbliższym czasie resort kultury planuje podpisanie kolejnych umów, dzięki którym pieniądze z UE zostaną przeznaczone na m.in. renowację dziedzińca zewnętrznego na Wawelu, renowację klasztoru powizytkowskiego w Lublinie, rewitalizację Teatru im. Stefana Jaracza w Olsztynie, rozbudowę Filharmonii Śląskiej w Katowicach, budowę Zespołu Szkół Muzycznych przy ul. 25 Czerwca w Radomiu. (PAP)

agz/ ls/ jbr/

Tagi: wykorzystanie, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz