Notowania

restrukturyzacja
24.11.2009 19:54

Restrukturyzacja Grupy Kapitałowej ZCh Police

Zakłady Chemiczne Police chcą sprzedać udziały w sześciu spółkach zależnych. We wtorek w firma opublikowała w prasie zaproszenie do rokowań w tej sprawie.

Podziel się
Dodaj komentarz

Zakłady Chemiczne Police chcą sprzedać udziały w sześciu spółkach zależnych. We wtorek w firma opublikowała w prasie zaproszenie do rokowań w tej sprawie.

Wystawione na sprzedaż spółki to: Automatika - Usługi Kontrolno-Pomiarowe, Centrum Elektrotechnika Instalacje, Remech Grupa Remontowo-Inwestycyjna, Transtech Usługi Sprzętowe i Transportowe, Koncept i Supra. We wszystkich tych firmach Police posiadają 100 proc. udziałów.

Sprzedaż udziałów w spółkach zależnych jest jednym z elementów realizowanego od maja br. programu restrukturyzacyjnego ZCh Police.

Kilka dni temu Internet Securities Businesswire (ISB) powołując się na wiceprezesa ZCh Police Tomasza Zielińskiego, podała, że ze sprzedaży udziałów w sześciu spółkach firma chce uzyskać między 30 a 50 mln zł.

W opublikowanym we wtorek przez ZCh Police komunikacie, Zieliński powiedział m.in. zarząd jest "świadomy potencjału reprezentowanego przez spółki, choćby w postaci wiedzy i doświadczenia zatrudnionych w nich pracowników, a potwierdzeniem tego jest bardzo duże zainteresowanie ze strony potencjalnych inwestorów już w pierwszym dniu ukazania się ogłoszenia".

ZCh Police są jedną z największych firm chemicznych w Polsce, zaliczaną do tzw. Wielkiej Syntezy Chemicznej. To również największy pracodawca w woj. zachodniopomorskim - zatrudnia ponad 3 tys. osób.

Pierwsze półrocze 2009 r. ZCh Police zamknęły stratą w wysokości 232 mln zł, a III kwartał br. stratą netto w wysokości 95 mln zł. Spółka od maja br. realizuje program restrukturyzacyjny.

W restrukturyzacji ZCh Police ma pomóc 190-milionowy kredyt z PKO BP. Pieniądze chemiczna spółka zamierza przeznaczyć na spłatę długów, m.in. wobec PGNiG za dostarczony w I półroczu 2009 r. gaz ziemny i zakup surowców potrzebnych do bieżącej działalności.(PAP)

epr/ drag/ jbr/

Tagi: restrukturyzacja, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz