Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

RN PLL LOT przyjęła nową strategię spółki

0
Podziel się

Rada Nadzorcza PLL LOT zaakceptowała nową strategię spółki - poinformował w
poniedziałek PAP rzecznik przewoźnika Leszek Chorzewski. Nowe rozwiązania mają m.in. usprawnić
proces restrukturyzacji, poprawić wyniki finansowe i pomóc w uruchomieniu nowych połączeń LOT.

bEgzewRh

Rada Nadzorcza PLL LOT zaakceptowała nową strategię spółki - poinformował w poniedziałek PAP rzecznik przewoźnika Leszek Chorzewski. Nowe rozwiązania mają m.in. usprawnić proces restrukturyzacji, poprawić wyniki finansowe i pomóc w uruchomieniu nowych połączeń LOT.

"Chodzi o połączenia średniego i dalekiego zasięgu, jakie będą realizowane z wykorzystaniem Dreamlinera, na którego czeka LOT" - powiedział Chorzewski.

Na początku lutego br. prezes spółki Marcin Piróg powiedział, że opracowywana przez spółkę strategia zakłada otwieranie kierunków długodystansowych, azjatyckich w pierwszym kwartale 2012 r. Zależy to od tego, "czy i kiedy będziemy mieli nowy samolot 787 Dreamliner" - mówił wówczas. Dodał, że pierwszy samolot ma być dostarczony na początku 2012 r.

bEgzewRj

RN PLL LOT przyjęła również rezygnację Wojciecha Bańkowskiego z funkcji członka zarządu ds. restrukturyzacji. Pod koniec stycznia Rada odwołała Leszka Narowskiego ze stanowiska członka zarządu ds. handlowych. Poniedziałkowa decyzja Rady oznacza, że obecny skład zarządu spółki - to trzy osoby.

Ponadto Rada Nadzorcza przyjęła m.in. informacje na temat aktualnej sytuacji w spółce i przygotowań LOT do wdrożenia od 2012 r. systemu handlu uprawnieniami do emisji gazów cieplarnianych.

W posiedzeniu RN PLL LOT wziął udział dyrektor Przedsiębiorstwa Państwowego "Porty Lotnicze" Michał Marzec, który wspólnie z prezesem PLL LOT przedstawił zasady współpracy między firmami.

Kolejne posiedzenie Rady Nadzorczej zostało zaplanowane na 17 marca br.

bEgzewRp

W ubiegłym tygodniu wiceminister skarbu państwa Zdzisław Gawlik zapowiedział, że do końca lutego Morgan Stanley, doradca prywatyzacyjny PLL LOT, ma przygotować szczegółowy harmonogram prywatyzacji przewoźnika. MSP chce rozpocząć prywatyzację w drugiej połowie 2011 r.

PLL LOT za 2010 r. odnotował stratę operacyjną w wysokości 160 mln zł. Z danych MSP wynika, że na koniec 2010 r. LOT zatrudniał 2 tys. 305 pracowników, wobec 3 tys. 470 w 2009 r. Łącznie zatrudnienie w grupie kapitałowej wyniosło 6 tys. 967 osób.

W ubiegłym roku przewoźnik przewiózł 4,5 mln pasażerów, co daje o 0,5 mln lepszy wynik niż w 2009 r. i tym samym zwiększył swój udział w rynku do 30 proc.

Pod koniec maja 2009 r. Skarb Państwa i Towarzystwo Finansowe Silesia przejęły pełną kontrolę nad PLL LOT; w rękach pracowników znajduje się 6,93 proc. akcji spółki. (PAP)

bEgzewRq

aop/ je/ gma/

bEgzewRK
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)