Notowania

rodzina
18.04.2010 18:53

Rodzina pary prezydenckiej i przedstawiciele władz odebrali kondolencje

Po ceremonii żałobnej na Wawelu członkowie oficjalnych delegacji złożyli w niedzielę na dziedzińcu zamku kondolencje rodzinie pary prezydenckiej i członkom polskich władz.

Podziel się
Dodaj komentarz

Po ceremonii żałobnej na Wawelu członkowie oficjalnych delegacji złożyli w niedzielę na dziedzińcu zamku kondolencje rodzinie pary prezydenckiej i członkom polskich władz.

Kondolencje odbierała najbliższa rodzina Lecha i Marii Kaczyńskich - córka Marta, wnuczka Ewa i brat prezydenta Jarosław. Władze polskie reprezentowali marszałkowie Sejmu i Senatu - Bronisław Komorowski i Bogdan Borusewicz, premier Donald Tusk oraz minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski.

Jako pierwsi kondolencje złożyli: prezydent Rumunii Traian Basescu oraz przedstawiciele Niemiec - prezydent Horst Koehler i szef dyplomacji Guido Westerwelle.

Wyrazy współczucia kierowali też m.in. prezydent Czech Vaclav Klaus, prezydent Gruzji Micheil Saakaszwili, prezydent Litwy Dalia Grybauskaite, były prezydent Ukrainy Wiktor Juszczenko, była premier Ukrainy Julia Tymoszenko, szef Parlamentu Europejskiego Jerzy Buzek oraz przedstawiciele innych delegacji przybyłych na uroczystości pogrzebowe.

Po złożeniu kondolencji każda z osób wpisywała się do księgi kondolencyjnej.

Po złożeniu kondolencji dla delegacji przewidziano poczęstunek na Zamku Królewskim na Wawelu.

W uroczystościach na Wawelu nie wziął udziału prezydent Rosji Dmitrij Miedwiediew, który uczestniczył w mszy pogrzebowej pary prezydenckiej w Bazylice Mariackiej. Po mszy prezydent Rosji odleciał z Krakowa. Również prezydent Ukrainy Wiktor Janukowycz opuścił Kraków po mszy w Bazylice.

Gdy Wzgórze Wawelskie opuszczą oficjalne delegacje, wszyscy uczestniczący w pogrzebie przez cały wieczór i noc będą mogli wejść na Wawel, by również udać się do krypty pod Wieżą Srebrnych Dzwonów i złożyć hołd parze prezydenckiej. (PAP)

rgr/ ajg/ ura/ gma/

Tagi: rodzina, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz