Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Rodziny ofiar razem na Okęciu

0
Podziel się:

To miejsce, w którym rok temu rodziny witały trumny z ciałami swoich bliskich.

Rodziny ofiar razem na Okęciu
(prezydent.pl/GFDL)
bESGxHFh

Na płycie Lotniska Wojskowego Okęcie rozpoczęło się nabożeństwo ekumeniczne, z wyłącznym udziałem rodzin i najbliższych osób, które zginęły rok temu w katastrofie pod Smoleńskiem.

Przed rokiem 10 kwietnia o godz. 7.27 z lotniska wystartował samolot TU-154M z prezydentem Lechem Kaczyńskim i jego małżonką oraz 94 innymi osobistościami na pokładzie, które udawały się do Katynia na uroczyste obchody 70 rocznicy zbrodni katyńskiej. Samolot rozbił się pod Smoleńskiem o godz. 8.41 podchodząc do lądowania.

Poranne nabożeństwo ma potrwać do godz. 9. Po jego zakończeniu rodziny udadzą się na Cmentarz Wojskowy na Powązkach, gdzie przy Pomniku Ofiar Katastrofy Smoleńskiej odbędą się uroczystości państwowe.

bESGxHFj

Centralnym punktem niedzielnych obchodów pierwszej rocznicy katastrofy smoleńskiej w Warszawie będzie msza św. w intencji ofiar odprawiona w archikatedrze warszawskiej pod przewodnictwem metropolity warszawskiego kard. Kazimierza Nycza.

Wezmą w niej udział rodziny ofiar, biskupi, zwierzchnicy Kościołów chrześcijańskich, przedstawiciele najwyższych władz państwowych i samorządowych oraz korpusu dyplomatycznego.

Wieczorem, w warszawskiej Katedrze Polowej WP zostanie odprawiona msza św. za biskupa polowego gen. Tadeusza Płoskiego i wszystkich wojskowych, którzy zginęli w katastrofie.

bESGxHFp
Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/91/t90203.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/nowak;to;klopot;przed;wizyta;prezydenta,223,0,809439.html) Nowak: To kłopot przed wizytą prezydenta Podmiana tablic na miejscu katastrofy TU-154 może skomplikować sytuację przed wizytą prezydenta Bronisława Komorowskiego w Smoleńsku.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/86/t136790.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/kwiatkowski;upomne;sie;o;wrak;tu-154,26,0,809242.html) Kwiatkowski: Upomnę się o wrak Tu-154 Minister sprawiedliwości będzie interweniował w Rosji, jeśli szczątki samolotu nie wrócą do Polski do maja.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/59/t100667.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/smolensk;dzieli;pis;nie;zrozumial;biskupa,25,0,805145.html) Smoleńsk dzieli. PiS nie zrozumiał biskupa? Kardynał Nycz podkreślał, że nasza tradycja mówi nam także o zakończeniu czasu żałoby.
bESGxHFK
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)