Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Rolnicy złożyli do tej pory 225 tys. wniosków o dopłaty bezpośrednie

0
Podziel się:

Rolnicy złożyli do tej pory 225 tys. wniosków o tegoroczne dopłaty
bezpośrednie. Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa przyjmuje dokumenty od 15 marca do
17 maja br.

*Rolnicy złożyli do tej pory 225 tys. wniosków o tegoroczne dopłaty bezpośrednie. Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa przyjmuje dokumenty od 15 marca do 17 maja br. *

Agencja liczy, że w tym roku o takie wsparcie będzie się ubiegało mniej więcej tyle samo osób co przed rokiem, czyli ok. 1,4 mln.

Jak dowiedziała się PAP w biurze prasowym Agencji, do połowy kwietnia ubiegłego roku zebrano 231 tys. dokumentów. Najwięcej wniosków zwykle wpływa w maju.

Dotychczas najwięcej wniosków dostarczyli rolnicy z woj. mazowieckiego - 31,5 tys., lubelskiego - 27,5 tys. oraz małopolskiego - 25 tys. Sporym zainteresowaniem cieszą się nowe dopłaty do upraw roślin strączkowych oraz dotacje do hodowli krów. O te pierwsze do 7 kwietnia wpłynęło 6,2 tys. wniosków, a drugie - 18,5 tys.

Rolnicy starający się w tym roku o przyznanie płatności bezpośrednich wypełniają tylko jeden formularz, na którym wnioskują o 12 różnych płatności - m.in. o dopłaty rolnośrodowiskowe czy uzupełniające.

Do osób, które ubiegały się o płatności obszarowe w ubiegłym roku, ARiMR wysłała na początku tego roku tzw. wnioski "spersonalizowane" - formularze częściowo wypełnione już przez pracowników Agencji, którzy wpisali informacje znajdujące się we wcześniejszych wnioskach.

Ci, którzy nie starali się o dopłaty w ubiegłym roku, wypełniają wniosek samodzielnie. Formularz mogą uzyskać w biurze powiatowym ARiMR lub wydrukować go ze strony internetowej.

Agencja przyjmuje wnioski do 17 maja. Po tym terminie można jeszcze dostarczyć dokumenty, ale nie później niż do 11 czerwca. Jednak za każdy dzień opóźnienia dopłata będzie pomniejszana o 1 proc. Wypłata pieniędzy, jak co roku, rozpocznie się 1 grudnia br. (PAP)

awy/ pad/

wiadomości
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)