Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Romanek : Tusk i Rostowski okradają emerytów

0
Podziel się

Nacjonalizacją OFE nazwał zaprezentowaną w środę przez rząd propozycję
zmian w systemie emerytalnym Andrzej Romanek (SP). Zarzucił premierowi Donaldowi Tuskowi i
ministrowi finansów Jackowi Rostowskiemu, że "okradają polskich emerytów".

bErJxvVN

Nacjonalizacją OFE nazwał zaprezentowaną w środę przez rząd propozycję zmian w systemie emerytalnym Andrzej Romanek (SP). Zarzucił premierowi Donaldowi Tuskowi i ministrowi finansów Jackowi Rostowskiemu, że "okradają polskich emerytów".

"Dzisiaj premier Donald Tusk swoją zapowiedzią zdemolował system emerytalny. Premier wespół z ministrem Rostowskim okrada polskich emerytów. To jest kompletne fiasko polityki finansowej. To jest nacjonalizacja Otwartych Funduszy Emerytalnych, której my jako Solidarna Polska stanowczo się sprzeciwiamy" - oświadczył Romanek na środowej konferencji prasowej w Sejmie.

Jak ocenił, rząd "rzuca się na kasę" zgromadzoną w Otwartych Funduszach Emerytalnych. "To jest ponad 120 miliardów złotych liczone na lipiec 2013 r." - dodał. Według Romanka rząd "kupuje czas kosztem polskich emerytów".

bErJxvVP

"Zwracamy się do pana premiera i do ministra Rostowskiego: +panowie, opamiętajcie się. To nie wasz interes dzisiaj jest kluczem, ale interes polskich emerytów. Wy chcecie, aby oni zamiast z emerytury, żyli z zasiłków+. To jest zamach na emerytów, tak być nie może" - powiedział Romanek.

Część obligacyjna zasobów OFE zostanie przeniesiona do ZUS, a przyszli emeryci będą mieć wybór, czy chcą oszczędzać w funduszach, czy nie - wynika z przedstawionych w środę przez premiera Donalda Tuska propozycji zmian w systemie emerytalnym. Zgodnie z propozycjami rządu obywatele będą mogli dokonywać wyboru, czy chcą, by ich składki emerytalne trafiały do ZUS, czy do OFE. Do OFE wpływałaby składka w wysokości 2,92 proc.(PAP)

laz/mok/ mow/

bErJxvWq
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)