Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Rosja: 11 osób zginęło, 4 ranne w katastrofie An-24 na Syberii

0
Podziel się

TASS) - Jedenaście osób zginęło, a cztery zostały ranne w katastrofie
samolotu pasażerskiego An-24, do której doszło w poniedziałek wieczorem podczas podchodzenia do
lądowania w Igarce w Kraju Krasnojarskim na Syberii. Uratowali się jedynie członkowie załogi.

bEiQsHaZ

TASS) - Jedenaście osób zginęło, a cztery zostały ranne w katastrofie samolotu pasażerskiego An-24, do której doszło w poniedziałek wieczorem podczas podchodzenia do lądowania w Igarce w Kraju Krasnojarskim na Syberii. Uratowali się jedynie członkowie załogi.

"Według najnowszych danych, z piętnastu osób znajdujących się na pokładzie zginęło jedenaście, w tym dziecko" - powiedziała naczelnik służby prasowej syberyjskiego oddziału ministerstwa ds. sytuacji nadzwyczajnych Olesja Kukujewa.

"Troje członków załogi jest potłuczonych i podrapanych, a czwarty - poparzony - znajduje się w ciężkim stanie na oddziale reanimacji" - dodała.

bEiQsHbb

Na pokładzie Antonowa było dziesięciu pasażerów dorosłych, jedno dziecko i czworo członków załogi.

Wcześniej ministerstwo ds. sytuacji nadzwyczajnych informowało, że w katastrofie wszyscy zginęli. Potem podano, że prawdopodobnie przeżyło osiem osób, a siedem zginęło na miejscu.

An-24, lecący z Krasnojarska, zboczył z kursu podczas podchodzenia do lądowania, spadł na ziemię i zapalił się. W tym czasie w okolicach Igarki padał deszcz i na lotnisku panowały minimalne warunki pogodowe do lądowania. (PAP)

jo/ mc/

bEiQsHbh

6718215

bEiQsHbC
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)