Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
rosja
04.02.2007 12:20

Rosja: 3 policjantów i 10 bojowników zabitych na Kaukazie

Do zdarzenia doszło w rosyjskim Dagestanie. Władze podejrzewają, że była to próba zamachu na życie wysokiego rangą miejscowego urzędnika.

Podziel się
Dodaj komentarz

W sąsiednich Czeczenii i Inguszetii zginęło natomiast 10 bojowników - poinformowały źródła policyjne.

W dagestańskiej stolicy Machaczkale został zastrzelony w swoim samochodzie inspektor policji. Kiedy na miejsce wypadku ruszył policyjny konwój, wybuchły dwie bomby. Eksplozja poważnie uszkodziła samochód dagestańskiego ministra spraw wewnętrznych Adiłgierieja Magomiedtagirowa i śmiertelnie raniła jednego z ochroniarzy oraz kierowcę - powiedziała rzeczniczka miejscowego MSW Anżeła Martirosowa.

Minister nie doznał żadnych obrażeń. Pojechał innym samochodem i był już na miejscu wypadku, kiedy wybuchły bomby.

Był to drugi przypuszczalny zamach na jego życie w ciągu niecałego roku. W sierpniu na trasie przejazdu jego konwoju wybuchła bomba i samochody zostały ostrzelane. Konwój zmierzał na miejsce wybuchu samochodu-pułapki, w którym zginął jeden z prokuratorów, a dwaj policjanci zostali śmiertelnie ranni.

Zastrzelony w sobotę wieczorem inspektor był synem przyjaciela ministra. Rosyjskie media sugerują, że zamachowcy mogli więc liczyć na to, że Magomiedtagirow osobiście uda się na miejsce przestępstwa.

W Czeczenii oddziały czeczeńskiego MSW okrążyły i zabiły 4 bojowników w miejscowości Kurczałoj. Podczas tej operacji, którą dowodził osobiście minister spraw wewnętrznych Rusłan Ałchanow, 3 agentów i cywil, zostało rannych.

Do trzeciego incydentu doszło w inguskiej miejscowości Małgobiek, gdzie oddziały MSW otoczyły w mieszkaniu grupę islamistów, którzy odmówili poddania się. Po kilkugodzinnej wymianie ognia policja przypuściła szturm, zabijać 5 islamistów. Wiceszef wydziału do walki z przestępczością zorganizowaną został ranny.

Mężczyzna należący do tej samej grupy zbrojnej został otoczony w pobliskiej wiosce Sogopszi i wysadził się przy użyciu granatu.

Tagi: rosja, wiadomości, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz