Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
rosja
22.12.2007 19:51

Rosja: CKW: w wyborach weźmie udział sześciu kandydatów

Rosyjska Centralna Komisja Wyborcza zawęziła w sobotę do sześciu liczbę kandydatów startujących w marcowych wyborach prezydenckich.

Podziel się
Dodaj komentarz

Rosyjska Centralna Komisja Wyborcza zawęziła w sobotę do sześciu liczbę kandydatów startujących w marcowych wyborach prezydenckich.

Wcześniej CKW odmówiła rejestracji grupy inicjatywnej byłego dysydenta Władimira Bukowskiego, argumentując, że mieszka on w Wielkiej Brytanii, a nie w kraju i że ma brytyjskie obywatelstwo.

Łącznie CKW odrzuciła kandydatury siedmiu niezależnych kandydatów.

Komisja zaakceptowała natomiast kandydatury byłego premiera i krytyka Władimira Putina Michaiła Kasjanowa, liberała Borysa Niemcowa i niezależnego kandydata Andrieja Bogdanowa. Ci trzej jako kandydaci, którzy nie mają reprezentacji w Dumie Państwowej, muszą do 16 stycznia zebrać 2 mln popierających ich podpisów w 40 regionach Rosji.

Kandydujacy w wyborach 2 marca przyszłego roku przywódca komunistów Giennadij Ziuganow, nacjonalista Władimir Żyrinowski i faworyt Kremla Dmitrij Miedwiediew nie muszą przedstawić list z podpisami poparcia. Zgodnie z prawem z obowiązku tego zwalnia ich obecność ich ugrupowań w parlamencie po wyborach z 2 grudnia.(PAP)

ksaj/ ro/

2865

Tagi: rosja, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz