Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Rosja: Demonstracja na rzecz zamknięcia granicy z Inguszetią

0
Podziel się

Setki osób demonstrowały w poniedziałek w stolicy Osetii Północnej
Władykaukazie, domagając się zamknięcia granicy z Inguszetią po zamachu w tym mieście, w którym
zginęło 18 osób, a ponad 150 zostało rannych.

bEixySHV

Setki osób demonstrowały w poniedziałek w stolicy Osetii Północnej Władykaukazie, domagając się zamknięcia granicy z Inguszetią po zamachu w tym mieście, w którym zginęło 18 osób, a ponad 150 zostało rannych.

Około 500 demonstrantów domagało się zamknięcia granicy administracyjnej z Inguszetią. Osetia Północna jest jedyną republiką na rosyjskim Kaukazie, gdzie większość ludności to prawosławni, i jej relacje z muzułmańską Inguszetią są od lat napięte.

Do demonstracji doszło po samobójczym zamachu przeprowadzonym w czwartek przy użyciu samochodu-pułapki na bazarze w stolicy Osetii Północnej.

bEixySHX

Po przemarszu przez miasto demonstranci udali się w stronę niedalekiej granicy z Inguszetią. Siły porządkowe nie dopuściły ich jednak do wioski w pobliżu granicy, zamieszkanej przez Inguszów. Rozeszli się po apelach wielu przedstawicieli lokalnych władz, w tym ministra spraw wewnętrznych.

Śledczy zajmujący się zamachem podali, że samochód, który wybuchł na bazarze, wjechał na terytorium Osetii Północnej z Inguszetii na 20 minut przed zamachem. Tam też był zarejestrowany. (PAP)

jo/ mc/

7093816

bEixySIy
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)