Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Rosja: Deputowany: Zakajew naraził Polaków

0
Podziel się

Deputowany do Dumy Państwowej, izby niższej parlamentu Rosji, politolog
Siergiej Markow ocenił, że swoim przyjazdem do Polski Ahmed Zakajew postawił w kłopotliwej sytuacji
polskiego prezydenta Bronisława Komorowskiego i premiera Donalda Tuska.

bEgRtbFh

Deputowany do Dumy Państwowej, izby niższej parlamentu Rosji, politolog Siergiej Markow ocenił, że swoim przyjazdem do Polski Ahmed Zakajew postawił w kłopotliwej sytuacji polskiego prezydenta Bronisława Komorowskiego i premiera Donalda Tuska.

"Polskie władze muszą teraz łamać sobie głowę nad tym, jak wyplątać się z tej sytuacji" - oświadczył Markow, którego w sobotę cytuje wielkonakładowa "Komsomolskaja Prawda".

"Z jednej strony powinni wywiązać się z zobowiązań po linii Interpolu. Z drugiej muszą liczyć się z opinią europejskich obrońców praw człowieka. A ci jednym głosem krzyczą, że Zakajew jest ofiarą prześladowań politycznych, i że wydawać go Moskwie +na rzeź+ pod żadnym pozorem nie wolno" - wyjaśnił ten związany z Kremlem politolog.

bEgRtbFj

Markow zauważył, że "Warszawa próbuje więc na wszelkie sposoby odwlec decyzję w sprawie ekstradycji iczkeryjskiego premiera". "Potem, gdy emocje opadną, Polacy prawdopodobnie po cichu spławią Zakajewa z powrotem do Londynu" - podkreślił.

Zakajew, którego władze rosyjskie oskarżają o terroryzm, został zatrzymany w piątek przez policję. Wieczorem warszawski sąd okręgowy oddalił wniosek prokuratury o jego areszt.

Jerzy Malczyk (PAP)

mal/ ap/ woj/

bEgRtbFK
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)