Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Rosja: Dotarły samoloty z amerykańską pomocą

0
Podziel się

#
więcej informacji o pomocy z USA i innych krajów
#

bEgdESWd

# więcej informacji o pomocy z USA i innych krajów #

14.08. Moskwa (PAP) - Do Moskwy dotarły dwa amerykańskie samoloty z pomocą w walce z pożarami lasów i torfowisk, m.in. ognioodpornymi kombinezonami dla strażaków, respiratorami, zbiornikami na wodę i pompami. Pożary lasów w Federacji Rosyjskiej zabiły dotychczas ponad 50 osób.

Dwa samoloty C-130 wylądowały w piątek wieczorem na lotnisku Wnukowo. Dwie kolejne maszyny mają przylecieć w sobotę po południu. Spodziewany jest także samolot wyczarterowany przez stan Kalifornia.

bEgdESWf

Według Departamentu Stanu amerykańska pomoc jest warta 4,5 miliona dolarów.

"Nigdy nie zapomnimy tego gestu, ręki wyciągniętej do nas w bardzo trudnej chwili" - oświadczył na lotnisku Walerij Czujkow z ministerstwa ds. sytuacji nadzwyczajnych.

Prezydent USA Barack Obama zobowiązał się w rozmowie z rosyjskim prezydentem Dmitrijem Miedwiediewem do pomocy w walce z szalejącymi w Rosji pożarami. Strona rosyjska wystąpiła do USA o dostawy sprzętu, w tym ochronnych ubrań, zbiorników na wodę i przenośnych pomp. Pomoc nie przewiduje wysłania w miejsce pożarów amerykańskich strażaków.

Dyrektor departamentu zagranicznego resortu ds. sytuacji nadzwyczajnych Jurij Brażnikow poinformował, że podobną pomoc Rosja otrzymała już z Armenii, Estonii, Francji, Niemiec i Szwajcarii. Przysłanie sprzętu do walki z pożarami zapowiedziały też Korea Płd. i Litwa. (PAP)

bEgdESWl

ksaj/ mal/ jra/

bEgdESWG
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)