Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
rosja
29.07.2006 16:32

Rosja: Gazprom pomoże Wenezueli w rozwijaniu przemysłu gazowego

Rosyjski koncern gazowy Gazprom zakomunikował w sobotę o podpisaniu z Wenezuelą kontraktu przewidującego udzielenie temu krajowi pomocy w rozwijaniu sektora wydobycia gazu.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Rosyjski koncern gazowy Gazprom zakomunikował w sobotę o podpisaniu z Wenezuelą kontraktu przewidującego udzielenie temu krajowi pomocy w rozwijaniu sektora wydobycia gazu. *

Według komunikatu Gazpromu, będzie on uczestniczył w "realizowaniu globalnego, długoterminowego projektu rozwijania przemysłu gazowego" Wenezueli.

Podpisanie kontraktu między Gazpromem a towarzystwem państwowym Petroleos de Venezuela nastąpiło w czwartek, po spotkaniu w Moskwie prezydenta Wenezueli Hugo Chaveza z prezydentem Rosji Władimirem Putinem.

Rosyjski koncern zajmie się w ramach kontraktu zbadaniem wenezuelskich zasobów gazu naturalnego, udzieleniem pomocy w jego wydobyciu, transporcie i magazynowaniu.

Wenezuela, według danych udostępnionych przez Ministerstwo Energetyki USA, jest dziewiątym producentem ropy naftowej na świecie, a jej zasoby gazu naturalnego są wykorzystywane w niewielkim stopniu w stosunku do możliwości.

Gazprom ocenia wenezuelskie rezerwy gazowe na 4,1 biliona metrów sześciennych. Roczna produkcja w wysokości 30 miliardów metrów sześciennych jest przeznaczana na użytek krajowy.

Rosja jest drugim producentem ropy naftowej na świecie i kontroluje czwartą część światowych rezerw gazu naturalnego. (PAP)

ik/ ap/

Tagi: rosja, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz