Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Rosja: Łukoil o 25-30 proc. obetnie inwestycje w 2009 r.

0
Podziel się

Czołowa rosyjska firma naftowa Łukoil
obetnie w tym roku o 25-30 proc. swoje inwestycje - zapowiedział
poniedziałek prezes spółki Wagit Alekpierow.

bEgHFGJN

Czołowa rosyjska firma naftowa Łukoil obetnie w tym roku o 25-30 proc. swoje inwestycje - zapowiedział poniedziałek prezes spółki Wagit Alekpierow.

"Zredukujemy programy inwestycyjne w stosunku do 2008 r. o 25-30 proc. W sumie inwestycje wyniosą blisko 8 mld dol." - oświadczył Alekpierow w wywiadzie dla angielskojęzycznego radia "Russia Today".

Inwestycje tej wysokości pozwolą firmie "zapewnić sobie wzrost wydobycia ropy naftowej w 2009 r. o 1,5-1,8 proc." - dodał.

bEgHFGJP

Inwestycje zagraniczne Łukoila wyniosą około 1,5 mld dol.

Alekpierow podkreślił, że programy inwestycyjne nie są sztywne i zależą od ceny ropy naftowej oraz od kursu rubla, który od listopada stracił ok. 1/3 wartości.

Dochód netto Łukoila od stycznia do września 2008 r. wzrósł o prawie 71 proc. w porównaniu z tym samym okresem roku poprzedniego i wyniósł 10,8 mld dol.

Łukoil został w poniedziałek uhonorowany nagrodą dla najbardziej transparentnej firmy w Rosji z powodu udzielania akcjonariuszom i ewentualnym inwestorom informacji na temat osiąganych wyników i planów na przyszłość. (PAP)

bEgHFGJV

mw/ ro/

5147

bEgHFGKq
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)