Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Rosja: Miedwiediew chce uniknąć konkurowania z Putinem

0
Podziel się

Prezydent Rosji Dmitrij Miedwiediew zapowiedział w poniedziałek, że w
wyborach prezydenckich w 2012 roku chce uniknąć konkurowania z premierem Władimirem Putinem; nie
wykluczył jednocześnie ubiegania się o reelekcję

bEgirvWt

Prezydent Rosji Dmitrij Miedwiediew zapowiedział w poniedziałek, że w wyborach prezydenckich w 2012 roku chce uniknąć konkurowania z premierem Władimirem Putinem; nie wykluczył jednocześnie ubiegania się o reelekcję

"Nie chciałbym, aby doszło do walki pomiędzy bliskimi siłami, byłoby to niedobre dla kraju. To może być Miedwiediew, to może być Putin, lub ktoś inny" - powiedział dziennikarzom w Soczi nad Morzem Czarnym.

Putin, prezydent w latach 2000-2008, nie mógł ubiegać się o kolejną, trzecią kadencję i zaproponował Miedwiediewa na swojego następcę. Miedwiediew z poparciem Putina bez problemu wygrał wybory w 2008 roku, a były prezydent został premierem z bardzo dużymi uprawnieniami.

bEgirvWv

Większość analityków - jak pisze AFP - jest zdania, że Putin wystartuje w wyborach prezydenckich na wiosnę 2012 roku i wygra je bez problemu.

Gdyby obydwaj politycy stanęli w szranki, to według sondażu przeprowadzonego pod koniec czerwca przez niezależne Centrum Jurija Lewady liczba Rosjan popierających Putina byłaby dwukrotnie większa od liczby zwolenników Miedwiediewa. (PAP)

jo/ mc/

6717758

bEgirvWW
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)