Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wiadomości
05.03.2012 12:49

Rosja: OBWE: istotne nieprawidłowości, kampania na korzyść Putina

Wybory prezydenckie w Rosji, wygrane w niedzielę przez Władimira Putina, odznaczały się poważnymi nieprawidłowościami podczas liczenia głosów po tendencyjnej kampanii jawnie skierowanej na rzecz premiera - oświadczyli w poniedziałek obserwatorzy OBWE i RE.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Wybory prezydenckie w Rosji, wygrane w niedzielę przez Władimira Putina, odznaczały się poważnymi nieprawidłowościami podczas liczenia głosów po tendencyjnej kampanii jawnie skierowanej na rzecz premiera - oświadczyli w poniedziałek obserwatorzy OBWE i RE. *

Obserwatorzy ze wspólnej misji OBWE i Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy ocenili, że Putin, któremu oficjalne wyniki dają ok. 64 proc. poparcia, miał zapewnioną jawną przewagę nad rywalami w mediach, a państwowe siły i środki były wykorzystywane do wspierania jego zabiegów o trzecią kadencję.

"Według naszych ocen te wybory nie były uczciwe" - powiedział dziennikarzom szef misji obserwacyjnej Tonino Picula. "Nie było rzeczywistej konkurencji" - oświadczył.

"Ważną sprawą w wyborach jest to, że wynik nie jest pewny. W Rosji tak nie było" - powiedział.

Obserwatorzy zaznaczyli, że pozytywnie oceniają głosowanie w dniu wyborów, lecz negatywnie liczenie głosów co najmniej w jednej trzeciej monitorowanych lokali.

Zaapelowali także o staranne zbadanie wszelkich nieprawidłowości podczas niedzielnych wyborów.(PAP)

mmp/ kar/

10929284 10929249

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz