Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Rosja: Putin ogłasza plebiscyt na najlepszego robotnika

0
Podziel się

Podobne konkursy istniały już wcześniej. Rywalizacja miała motywować robotników do większych wysiłków.

Rosja: Putin ogłasza plebiscyt na najlepszego robotnika
(AP/FOTOLINK/East News)
bDAOkSfF

Za pierwsze trzy miejsca w każdej z kilku kategorii przewidziano nagrody pieniężne - podała BBC na stronie internetowej.

O nagrodę robotnicy powalczą w kategoriach najlepszy spawacz, kamieniarz, elektryk, górnik i kierowca ciężarówki. Zwycięzca w każdej kategorii otrzyma 300 tys. rubli (ok. 6,3 tys. USD). Za drugie i trzecie miejsce przewidziano odpowiednio 200 tysięcy i 100 tysięcy rubli. Swój zamiar Putin ogłosił na czwartkowym posiedzeniu rządu.

BBC przypomina, że podobne konkursy istniały już wcześniej i wskazuje na walkę o tytuł przodownika pracy w czasach ZSR. Rywalizacja ta miała motywować robotników do większych wysiłków.

bDAOkSfH

Ruch współzawodnictwa w pracy zapoczątkował słynny Aleksiej Stachanow, który w 1935 roku ustanowił rekord w wydobyciu węgla kamiennego. Od jego nazwiska pochodzi słowo _ stachanowiec _.

Czytaj więcej w Money.pl
On nie ma złudzeń co do Putina i opozycji Brytyjski ekspert bardzo sceptycznie ocenia sytuację w Rosji.
Mrowie ludzi na ulicach. Tysiące policjantów Demonstranci nieśli transparenty z hasłami _ Oddajcie nam prawo głosu _ i _ Putin na emeryturę _.
Miedwiediew o wygranej Putina. Co mówi? Miedwiediew i Putin spotkali się w kurorcie narciarskim Krasnaja Polana, 40 km od Soczi, nad Morzem Czarnym.
bDAOkSgi
wiadomości
Źródło:
KOMENTARZE
(0)