Notowania

wiadomości
01.08.2011 17:36

Rosja: Putin oskarża USA o pasożytowanie na gospodarce światowej

TASS) - Premier Rosji Władimir Putin oskarżył w poniedziałek Stany Zjednoczone o "pasożytowanie" na gospodarce światowej swoim długiem.

Podziel się
Dodaj komentarz

*TASS) - Premier Rosji Władimir Putin oskarżył w poniedziałek Stany Zjednoczone o "pasożytowanie" na gospodarce światowej swoim długiem. *

"Ten kraj żyje na kredyt, żyje ponad stan i część ciężaru wynikającego ze swoich problemów zrzuca na całą gospodarkę światową. Pasożytuje na gospodarce światowej, wykorzystując monopolistyczną sytuację dolara" - oznajmił Putin na spotkaniu z prorządową młodzieżówką.

Według Putina zwiększenie limitu zadłużenia USA tylko odracza systemowe decyzje w amerykańskiej gospodarce.

Komentując informacje o tym, że prezydent Barack Obama i przywódcy Demokratów w Kongresie uzgodnili z liderami Republikanów kompromisowy plan podniesienia ustawowego limitu zadłużenia USA, Putin oświadczył: "Tak generalnie, nie ma w tym nic dobrego, to tylko odroczyło podjęcie bardziej systemowych decyzji".

Dodał, że niewypłacalność USA nie przyniosłaby niczego dobrego gospodarce światowej. "Współczesna gospodarka jest zglobalizowana i wszystkie państwa w ten czy inny sposób są od siebie zależne, a amerykańska gospodarka stanowi jedną z lokomotyw gospodarki światowej i jeśli tam dochodzi do systemowego pata, nie wynika z tego nic dobrego" - powiedział. (PAP)

mw/ mc/

9505459 9505307

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz