Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Rosja: Putin: pierwsza terenówka Patriot dla Berlusconiego

0
Podziel się

TASS) - Premier Rosji Władimir Putin powiedział we wtorek, że pierwszy
samochód terenowy UAZ Patriot wyprodukowany w nowo otwartych zakładach we Władywostoku (na
rosyjskim Dalekim Wschodzie) zostanie sprzedany jego przyjacielowi, szefowi włoskiego rządu Silvio
Berlusconiemu z 10-procentową zniżką.

bEgiDCZN

TASS) - Premier Rosji Władimir Putin powiedział we wtorek, że pierwszy samochód terenowy UAZ Patriot wyprodukowany w nowo otwartych zakładach we Władywostoku (na rosyjskim Dalekim Wschodzie) zostanie sprzedany jego przyjacielowi, szefowi włoskiego rządu Silvio Berlusconiemu z 10-procentową zniżką.

Berlusconi wyprosił niewielki rabat - powiedział Putin w rozmowie z robotnikami zakładów Sollers-Daleki Wschód. Przypomniał, że, gdy podczas spotkania z Berlusconim w październiku opowiedział mu o planach rozwoju produkcji samochodów na Dalekim Wschodzie, premier Włoch nie uwierzył. Powiedział, że jeśli do tego dojdzie, to sam kupi jeden z pierwszych pojazdów tych zakładów. I od razu poprosił o zniżkę.

"Postanowiliśmy dać mu 10-procentową ulgę, czyli pierwszego samochodu nie podarujemy, lecz sprzedamy. Biznes to biznes" - powiedział Putin.

bEgiDCZP

Szef rosyjskiego rządu obejrzał przeznaczony dla włoskiego premiera pierwszy samochód UAZ Patriot Limited koloru złoty metalik. Dyrektor fabryki Władimir Szwiecow zaznaczył, że silnik to wspólna produkcja rosyjsko-włoska. (PAP)

mmp/ ap/

5387033 5387723

bEgiDDaq
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)