Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
rosja
14.05.2010 17:37

Rosja sprzeda Syrii samoloty i broń przeciwlotniczą

Rosja podpisała z Syrią umowy w sprawie sprzedania jej samolotów bojowych, broni przeciwpancernej i przeciwlotniczych zestawów artyleryjsko-rakietowych - podała w piątek agencja ITAR-TASS, powołując się na przedstawiciela rosyjskiej branży handlu bronią.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Rosja podpisała z Syrią umowy w sprawie sprzedania jej samolotów bojowych, broni przeciwpancernej i przeciwlotniczych zestawów artyleryjsko-rakietowych - podała w piątek agencja ITAR-TASS, powołując się na przedstawiciela rosyjskiej branży handlu bronią. *

Szef Federalnej Służby Współpracy Wojskowo-Technicznej Michaił Dmitrijew poinformował, że Rosja dostarczy Syrii myśliwce MiG-29 i zestawy przeciwlotnicze Pancyr na podwoziu kołowym. Pancyr wyposażony jest w dwa działka kalibru 30 mm oraz rakietowe pociski kierowane ziemia-powietrze o zasięgu 20 km i pułapie 15 km.

Rodzaju przeznaczonej dla Syrii broni przeciwpancernej Dmitrijew nie ujawnił.

Wcześniej w tym tygodniu Syrię odwiedził prezydent Rosji Dmitrij Miedwiediew, co było pierwszą taką wizytą rosyjskiego przywódcy od czasu rewolucji bolszewickiej w 1917 roku. Miedwiediew patronował rozmowom w sprawie ewentualnej pomocy Rosji przy budowie syryjskiej elektrowni atomowej. (PAP)

dmi/ mc/

6235620

Tagi: rosja, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz