Notowania

opozycja w syrii
20.05.2013 22:18

Rosja: Syryjska opozycja nie może stawiać warunków wstępnych

Siergiej Ławrow powiedział, że ważne jest, aby przedstawiciele syryjskiej opozycji bez wstępnych warunków wzięli udział w międzynarodowej konferencji.

Podziel się
Dodaj komentarz
(ec.europa.eu)

*Rosyjski minister spraw zagranicznych Siergiej Ławrow powiedział, że ważne jest, aby przedstawiciele syryjskiej opozycji bez wstępnych warunków wzięli udział w międzynarodowej konferencji w sprawie zakończenia konfliktu. *

Ławrow nawiązuje do żądań ustąpienia prezydenta Syrii Baszara el-Asada - przypomina agencja Reutera. Szef rosyjskiego MSZ na konferencji prasowej w Soczi z sekretarzem Rady Europy Thorbjoernem Jaglandem po raz kolejny zapowiedział, że wśród zaproszonych na konferencję, którą proponują USA i Rosja, musi być Iran.

_ - Nie ma wątpliwości, że konieczne jest zaproszenie wszystkich, bez wyjątku, sąsiadów Syrii. Iran, jak wiecie, jest sąsiadem Syrii _ - podkreślił. Dodał, że w konferencji powinny wziąć udział także i te państwa, które uczestniczyły w konferencji w Genewie w ubiegłym roku.

Iran faktycznie nie dzieli granicy z Syrią, jest jest najwierniejszym sojusznikiem prezydenta Asada w regionie - przypomina Reuters.

Głównym przeciwnikiem udziału Iranu w konferencji na temat Syrii jest Francja. Był to pierwszy zachodni kraj, który uznał Syryjską Koalicję Narodową za jedynego prawowitego reprezentanta narodu syryjskiego.

Według najnowszego bilansu opozycyjnego Syryjskiego Obserwatorium Praw Człowieka w ciągu dwuletniego konfliktu w Syrii zginęło ponad 90 tys. osób, głównie cywilów.

Czytaj więcej w Money.pl
"Rosja nie dostarcza Syrii zakazanej broni" Strona rosyjska potwierdziła konieczność zaproszenia na konferencję przedstawicieli Iranu.
Ławrow: Sytuację w Syrii można załagodzić _ Rozwiązanie konfliktu w Syrii jest nadal możliwe. Alternatywą jest piekło _ - ostrzegł Brahimi, wysłannik ONZ i Ligi Arabskiej.
Syryjska opozycja odrzuca pomysł Rosji Szef syryjskiej koalicji opozycyjnej Moaz al-Chatib odrzucił w piątek zaproszenie szefa rosyjskiej dyplomacji Siergieja Ławrowa.
Tagi: opozycja w syrii, rosja, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz