Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Rosja: Trzy osoby zginęły w wybuchu samochodu w Piatigorsku

0
Podziel się

#
informacja, że zabici to przechodnie, a nie policjanci
#

bEriFjyZ

# informacja, że zabici to przechodnie, a nie policjanci #

27.12. Moskwa (PAP/ITAR-TASS,Reuters) - Trzech przypadkowych przechodniów zginęło w piątek w Piatigorsku w Kraju Krasnodarskim na południu Rosji w eksplozji samochodu osobowego zaparkowanego w pobliżu komendy policji drogowej - poinformowały władze. Wcześniej podawano, że ofiary to policjanci.

Wybuch wybił okna w okolicznych budynkach i zniszczył część komendy drogówki, a także siedem samochodów osobowych zaparkowanych w pobliżu samochodu marki WAZ, który eksplodował.

bEriFjzb

Burmistrz Piatigorska Lew Trawniew potwierdził, że trzej mężczyźni, którzy zginęli, to przypadkowi przechodnie. Poinformował też o wprowadzeniu w mieście stanu wyjątkowego.

Według burmistrza do eksplozji doszło w dzielnicy przemysłowej miasta, gdzie nie ma budynków mieszkalnych.

Na razie nikt nie przyznał się do zamachu i władze nie potwierdziły, że taki był charakter wybuchu.

Piatigorsk leży w odległości 270 km na wschód od Soczi, gdzie 7 lutego przyszłego roku rozpocznie się zimowa olimpiada, nazywana przez media oczkiem w głowie prezydenta Władimira Putina. Miasto położone jest na północ od pierścienia muzułmańskich republik na Kaukazie Północnym, trawionych niemal codziennymi aktami przemocy.

bEriFjzh

Przywódca rebeliantów na Kaukazie Północnym Doku Umarow, wróg nr 1 Kremla, zaapelował w lipcu do swych zwolenników, by uniemożliwili przeprowadzenie igrzysk olimpijskich w Soczi. Umarow stanął na czele czeczeńskich rebeliantów w 2006 r. W 2007 r. ogłosił się "emirem Emiratu Kaukazu". W ten sposób chciał podkreślić, że toczy walkę nie tylko o niepodległość Czeczenii, ale też całego Kaukazu. Zapowiadał utworzenie niezależnego państwa na muzułmańskim Północnym Kaukazie, z prawem opartym na szariacie. (PAP)

jo/ mc/

15380705 15380625 arch.

bEriFjzC
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)