Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Rosja: Tysiące bezdomnych po trzęsieniu ziemi

0
Podziel się:

Trzęsienie ziemi, które nawiedziło na początku sierpnia rosyjską wyspę Sachalin na Dalekim Wschodzie, pozbawiło dachu nad głową prawie 8 tys. ludzi.

Rosja: Tysiące bezdomnych po trzęsieniu ziemi
(PAP/ EPA)

Trzęsienie ziemi, które nawiedziło na początku sierpnia rosyjską wyspę Sachalin na Dalekim Wschodzie, pozbawiło dachu nad głową prawie 8 tys. ludzi. To cztery razy więcej niż początkowo sądzono.

Dotychczas szacowano, że do uszkodzonych przez wstrząsy domów nie może wrócić 2 tys. osób, głównie z Newelska - miasta najmocniej dotkniętego przez trzęsienie.

"Teraz o przydzielenie mieszkania ubiega się 2 tys. rodzin, co oznacza że szukamy miejsc dla około 8 tys. osób" - powiedział przedstawiciel władz _ Sachalin leży w regionie aktywnym sejsmicznie. Najsilniejsze trzęsienie ziemi o sile 7,6 stopnia w skali Richtera miało tam miejsce w 1995 roku. W mieście Nieftiegorsk zginęło wówczas prawie 2 tys. ludzi. _ Sachalinu Aleksiej Bajani. "Trzęsienie zniszczyło w sumie 3478 mieszkań" - dodał.

Po krytyce ze strony prezydenta Władimira Putina, jaka spotkała lokalne władze za nieudolne usuwanie skutków trzęsienia ziemi, ze stanowiska odszedł już gubernator obwodu sachalińskiego Iwan Małachow.

Na początku sierpnia Sachalin nawiedziło trzęsienie ziemi o sile 6,8 stopnia w skali Richtera. Jego epicentrum znajdowało się w Cieśninie Tatarskiej oddzielającej wyspę od kontynentu. W wyniku trzęsienia zginęły wtedy dwie osoby.

wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)