Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Rosja: Udaremniony poważny zamach w Moskwie

0
Podziel się:

Rosyjska Federalna Służba Bezpieczeństwa (FSB) w ostatnich dniach położyła kres działaniom grupy terrorystycznej, która przygotowywała przeprowadzenie w Moskwie aktu terroru na dużą skalę - poinformowała FSB.

*Rosyjska Federalna Służba Bezpieczeństwa (FSB)
w ostatnich dniach położyła kres działaniom grupy terrorystycznej, która przygotowywała przeprowadzenie w Moskwie aktu terroru na dużą skalę - poinformowała FSB. *

"Informacje otrzymane m.in. od obywateli" pozwoliły służbom bezpieczeństwa zapobiec aktowi terroru grupy, której członkowie pochodzą głównie z regionu Północnego Kaukazu - twierdzą źródła w FSB.

Członkowie tej grupy przestępczej, jak pisze agencja ITAR-TASS, planowali wykorzystać do przeprowadzenia zamachu samochód WAZ-2117 (łada) z materiałem wybuchowym. Samochód znaleziono we wtorek na ulicy Profsojuznaja.

ITAR-TASS pisze, że w tylnym siedzeniu samochodu wykryto ładunek wybuchowy sporządzony z użyciem - według różnych źródeł - od 7 do 20 kg materiału wybuchowego. Przed rozminowaniem samochodu, z pobliskich domów ewakuowano mieszkańców.

Według agencji RIA Nowosti, organy ścigania zatrzymały już w związku z incydentem dwóch młodych mężczyzn. Poszukiwani są kolejni podejrzani.

wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)