Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
rosja
09.06.2006 15:33

Rosja umorzy 700 mln dolarów długu krajom rozwijającym się

Rosja umorzy w tym roku krajom rozwijającym się ok. 700 mln dolarów długu - powiedział w piątek rosyjski minister finansów Aleksiej Kudrin.

Podziel się
Dodaj komentarz

Rosja umorzy w tym roku krajom rozwijającym się ok. 700 mln dolarów długu - powiedział w piątek rosyjski minister finansów Aleksiej Kudrin.

Kudrin powiedział o tym tuż przed otwarciem pierwszej, nieformalnej części rozmów ministrów finansów państw G-8 w Petersburgu.

Dwudniowe spotkanie będzie poświęcone m.in. bezpieczeństwu energetycznemu; spotkania robocze odbędą się w sobotę.

Minister finansów Rosji zapowiedział, że uczestnicy spotkania będą rozmawiać m.in. o bezpieczeństwie energetycznym, sytuacji na rynkach naftowych i dostępie biedniejszych państw do źródeł energii. Osobnym tematem obrad ma być walka z chorobami zakaźnymi i stopień przygotowania gospodarek do walki z ptasią grypą.

W spotkaniu wezmą również udział ministrowie finansów Austrii, Chin, Indii, Brazylii, Australii, Korei Południowej i Nigerii, a także szefowie Banku Światowego i Międzynarodowego Funduszu Walutowego.

Uczestnicy spotkania mają przyjąć oświadczenie, które - jak informują organizatorzy - "będzie podstawą wielu decyzji" szczytu szefów państw G-8 w Petersburgu w dniach 15-17 lipca. (PAP)

klm/ ro/ 4696,arch.

Tagi: rosja, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz