Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Rosja: Wicepremier Sieczin: bez obcych kredytów produkcja ropy może spaść

0
Podziel się

(dochodzi prognoza o światowych cenach ropy)

bEiijTUB

(dochodzi prognoza o światowych cenach ropy)

5.6.Petersburg (PAP/Reuters,ITAR-TASS) - Wydobycie ropy w Rosji może spaść, jeśli tutejsze spółki naftowe będą miały trudności w uzyskaniu kredytów z zagranicy - oświadczył w piątek na Międzynarodowym Forum Ekonomicznym w Petersburgu wicepremier Igor Sieczin.

Ocenił również, że cena ropy może sięgnąć 150 dolarów za baryłkę w ciągu dwóch lat, ponieważ światowe kompanie nie będą inwestować w poszukiwanie nowych złóż.

bEiijTUD

Wicepremier powiedział dziennikarzom, że Rosja nie jest zadowolona z obecnej ceny ropy i uważa, że uczciwy jej poziom to około 75 dolarów za baryłkę.

"Wiemy, że w długofalowej perspektywie zmniejszą się inwestycje światowych kompanii w poszukiwania geologiczne i produkcję ropy o 21 procent. Nie może to nie doprowadzić do obniżenia zdolności wydobywczych" - zauważył. Z tego powodu, zdaniem Sieczina, może się sprawdzić prognoza Arabii Saudyjskiej o cenie 150 dolarów za baryłkę.

Na światowych giełdach paliwowych czwartkowy kurs zamknięcia wynosił około 69 dolarów za baryłkę i był najwyższy od siedmiu miesięcy. (PAP)

awl/ dmi/

bEiijTUJ

2491 arch.

bEiijTVe
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)