Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Rosja: Większość Rosjan za zakazem nocnej sprzedaży alkoholu

0
Podziel się

TASS) - Zdecydowana większość Rosjan (79 proc.) popiera zakaz nocnej
sprzedaży wysokoprocentowych napojów alkoholowych - wynika z opublikowanego we wtorek sondażu
ośrodka badania opinii publicznej WCIOM. Tylko 17 proc. jest odmiennego zdania.

bEgMYplx

TASS) - Zdecydowana większość Rosjan (79 proc.) popiera zakaz nocnej sprzedaży wysokoprocentowych napojów alkoholowych - wynika z opublikowanego we wtorek sondażu ośrodka badania opinii publicznej WCIOM. Tylko 17 proc. jest odmiennego zdania.

Głównym argumentem przeciwników zakazu jest przekonanie, że środek ten jest mało efektywny; uważa tak 44 proc., a 15 proc. przeciwników jest przekonanych, że zakaz doprowadzi do wzrostu sprzedaży i konsumpcji nielegalnego alkoholu. 10 proc. przyznało, że zakaz jest dla nich niewygodny, a 7 proc. - że narusza ich prawa.

Według ankiety w ciągu ostatniego roku nabywać napoje alkoholowe w godzinach nocnych zdarzało się co piątemu Rosjaninowi (22 proc.).

bEgMYplz

Agencja ITAR-TASS przypomina, że zakaz sprzedaży napojów alkoholowych w godzinach nocnych obowiązuje w ponad 40 regionach Rosji.

Badanie przeprowadzono w dniach 13-14 października wśród 1600 osób. Margines błędu nie przekracza 3,4 proc.

Kampanię antyalkoholową w Rosji rozpoczął przed ponad rokiem prezydent Dmitrij Miedwiediew. Powiedział wówczas, że jest zaszokowany tym, iż w Rosji rocznie spożywa się 18 litrów czystego alkoholu na osobę. Postawił przed rządem zadanie obniżenia tej ilości do 8 litrów.(PAP)

mmp/ mc/

bEgMYplF

7754140 arch.

bEgMYpma
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)