Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Rosja: Wspominają bliskich w piątą rocznicę tragedii w Biesłanie

0
Podziel się:

Bliscy ofiar tragedii w Biesłanie uczcili we wtorek pamięć 334
osób, w tym 186 dzieci, które zginęły w ataku kaukaskich terrorystów na tamtejszą szkołę.

Bliscy ofiar tragedii w Biesłanie uczcili we wtorek pamięć 334 osób, w tym 186 dzieci, które zginęły w ataku kaukaskich terrorystów na tamtejszą szkołę.

U wejścia do sali gimnastycznej, gdzie terroryści trzy dni przetrzymywali zakładników, zgromadziły się setki ludzi, którzy przyszli, by uczcić pamięć ofiar. Na jednej ze ścian sali powieszono plakat z napisem "Pamiętamy". Na czarnym tle widnieją nazwiska wszystkich, którzy zginęli.

W całej sali wiszą ich fotografie, w tym funkcjonariuszy sił antyterrorystycznych, którzy zginęli podczas szturmu na szkołę, podjętego w celu odbicia zakładników. W centrum sali stoi prawosławny krzyż.

Na terenie szkoły zebrało się we wtorek około trzech tysięcy ludzi.

1 września roku 2004 roku kaukascy terroryści zajęli szkołę podstawową w Biesłanie, biorąc ponad 1,1 tys. zakładników, głównie dzieci, które uczestniczyły w uroczystej inauguracji roku szkolnego. 3 września siły specjalne wzięły budynek szturmem.

"Rosja powinna opracować specjalną ustawę w celu ochrony interesów ludzi poszkodowanych w aktach terrorystycznych i ich bliskich" - powiedziała we wtorek na konferencji prasowej w Biesłanie Susanna Dudijewa - przewodnicząca komitetu społecznego Matki Biesłanu, skupiającego matki dzieci, które zginęły w szkole

Uważa ona, że władze nie troszczą się w stopniu wystarczającym o poszkodowanych w Biesłanie. Jest zdania, że konieczne są przepisy, które określałyby zasady udzielania pomocy socjalnej tym, na których los i zdrowie wpłynęły akty terroru. Dudijewa powiedziała, że dzieci, które były zakładnikami, zapadają z powodu urazu psychicznego na ciężkie choroby, i że niektóre z nich powinny być leczone za granicą. (PAP)

mmp/ mc/

4664321 4664065

wiadomości
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)