Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Rosja: Wybuch w Stawropolu - co najmniej 5 zabitych

0
Podziel się

TASS) - Liczba ofiar wybuchu, do którego doszło w środę w
centrum Stawropola na południu Rosj, wzrosła do pięciu. Rannych jest co najmniej 45 osób. Rosyjskie
władze zakwalifikowały eksplozję jako "akt terrorystyczny".

bEiejnYl

TASS) - Liczba ofiar wybuchu, do którego doszło w środę w centrum Stawropola na południu Rosj, wzrosła do pięciu. Rannych jest co najmniej 45 osób. Rosyjskie władze zakwalifikowały eksplozję jako "akt terrorystyczny".

Poinformował o tym przedstawiciel komitetu śledczego przy prokuraturze generalnej Rosji Władimir Markin, cytowany przez agencję ITAR-TASS.

"Na miejscu zdarzenia zginęły trzy osoby, a kolejne dwie zmarły w szpitalu" - powiedział Markin. Wśród rannych 32 osoby przebywają obecnie w szpitalu. Pozostałym udzielono pomocy w punkcie opatrunkowym.

bEiejnYn

Do eksplozji doszło w pobliżu kawiarni i Pałacu Kultury i Sportu, na 15 minut przed występem czeczeńskiego zespołu tanecznego.

Ładunek miał moc odpowiadającą 200 g trotylu i naładowany był metalowymi elementami w kształcie półkuli o średnicy 6-7 cm, które zwiększyły pole jego rażenia.

Wcześniej informowano, że trzy pierwsze ofiary to kobiety.

Agencje prasowe nie są zgodne co do tego, gdzie znajdowało się źródło eksplozji. Według wstępnych informacji podanych przez Reutera eksplodował samochód. Associated Press podaje, że ładunki wybuchowe podłożone były w torbie pozostawionej pod drzewem. Z kolei francuska AFP. powołując się na anonimowe źródła, podaje, że eksplodowały dwa ładunki.

bEiejnYt

Kraj Stawropolski graniczy z Czeczenią, ale rzadko dochodzi tam do aktów przemocy, związanych z napięciami na Północnym Kaukazie. Prezydent Rosji Dmitrij Miedwiediew w styczniu nakazał, by Kraj Stawropolski został włączony do nowego Północnokaukaskiego Okręgu Federalnego, w którego skład wchodzi też Czeczenia, Dagestan i Inguszetia, co miało pomóc w walce z przemocą.(PAP)

keb/ kar/

bEiejnYO
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)