Notowania

kibice
13.06.2012 16:17

Rosja wydała oświadczenie po zamieszkach w Warszawie

MSZ Rosji wyraziło szczerą nadzieję, iż wydarzenia z 12 czerwca się nie powtórzą.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Tomasz Gzell)

*MSZ Rosji wyraziło _ szczerą nadzieję _, iż wydarzenia z 12 czerwca się nie powtórzą, a także iż polskie władze podejmą wszelkie niezbędne działania, i że pozostałe mecze Euro 2012 staną się prawdziwym świętem dla wszystkich miłośników futbolu. *

W ten sposób MSZ Federacji Rosyjskiej odniosło się do zajść przed i po wtorkowym meczu w ramach Euro 2012 między Polską i Rosją w Warszawie.

_ - Mamy dokładnie takie samo stanowisko, też mamy nadzieję, że tego typu wydarzenia już się nie powtórzą, także dzięki bardzo dobrej współpracy między służbami zarówno dyplomatycznymi, jak i przede wszystkim policyjnymi Polski i Rosji _ - powiedział rzecznik MSZ Marcin Bosacki.

_ - Poczyniono wszelkie kroki dla zapewnienia bezpieczeństwa rosyjskich kibiców. Niestety, prowokacji ze strony pojedynczych grup polskich fanów uniknąć się nie udało _ - oświadczyła rzeczniczka MSZ Rosji Maria Zacharowa.

Z tą opinią zgodził się rzecznik polskiego MSZ. Przypomniał, że w środę szef polskiego MSW spotkał się z doradcą prezydenta Rosji Michaiłem Fiedotowem, który potwierdził później, że polska policja była bardzo dobrze przygotowana i zmobilizowana.

_ - To przekonanie rozpowszechnia się również w rosyjskich mediach, do czego przyczyniły się zarówno wypowiedzi przedstawicieli władz Rosji, w tym M. Fiedutowa, ale również działania naszej placówki, zwłaszcza ambasadora Wojciecha Zajączkowskiego _ - powiedział Bosacki.

Zacharowa podała, że we wszystkich fazach przygotowań do piłkarskich mistrzostw Europy rosyjskie MSZ, jak również rosyjskie przedstawicielstwa w Polsce, _ pozostawały w ścisłym kontakcie z właściwymi polskimi instytucjami, odpowiedzialnymi za zapewnienie porządku publicznego podczas meczów Euro 2012 _.

_ - Nasza Ambasada w Warszawie i rosyjskie służby konsularne w Polsce nadal współdziałają z polskimi organami ochrony prawa. Podejmowane są niezbędne działania w celu udzielenia pomocy poszkodowanym i zatrzymanym obywatelom Rosji. W tych pracach aktywnie uczestniczą inne rosyjskie resorty, m.in. Ministerstwo Sportu i MSW Federacji Rosyjskiej _ - dodała rzeczniczka.

Po wtorkowych burdach, do których doszło przed, w trakcie i po meczu Polska-Rosja, 140 osób zostało poszkodowanych. Wśród nich jest 19 obcokrajowców, 10 policjantów i jeden wolontariusz. Policja zatrzymała 184 osoby - 156 Polaków, 25 Rosjan oraz Węgra, Hiszpana i Algierczyka.

Najbliższe mecze

Dania 0 : 0 Portugalia
13.06 18:00 Arena Lwów
Holandia 0 : 0 Niemcy
13.06 20:45 Stadion Metalist Charków
Tagi: kibice, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz