Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Rosja: Żyrinowski o burdach w Warszawie: to pełne bezprawie

0
Podziel się

#
nowa wypowiedź Żyrinowskiego
#

bEqarITF

# nowa wypowiedź Żyrinowskiego #

12.11. Moskwa (PAP) - Jako "pełne bezprawie" określił we wtorek lider nacjonalistycznej Liberalno-Demokratycznej Partii Rosji (LDPR) Władimir Żyrinowski poniedziałkowe wydarzenia przed ambasadą Federacji Rosyjskiej w Polsce.

Żyrinowski mówił o tym w kuluarach Dumy Państwowej, niższej izby rosyjskiego parlamentu. Przywódca LDPR wyraził przypuszczenie, że "ambasada Polski w Moskwie najpewniej obawia się, że ktoś przypadkiem może teraz przejść przed jej gmachem rosyjskim marszem".

bEqarITH

Żyrinowski skrytykował obrońców praw człowieka w Rosji za brak reakcji na burdy przed rosyjską ambasadą w Warszawie. "Nasi obrońcy praw człowieka milczą. Interesuje ich tylko jedno: (plac) Bołotny, Pussy Riot i (Michaił) Chodorkowski. To wszystko. A jeśli naszych obywateli gdzieś biją lub obrażają, to ich to już nie interesuje" - grzmiał.

Lider LDPR zaapelował do parlamentarzystów w państwach zachodnich, by więcej uwagi poświęcali problemom przestrzegania praw ludności rosyjskojęzycznej w Europie Wschodniej.

Liberalno-Demokratyczna Partia Rosji to jedno z ugrupowań stanowiących zaplecze polityczne Kremla. W ważnych głosowaniach w Dumie Państwowej partia Żyrinowskiego zawsze popiera Kreml. Sam Żyrinowski ma opinię polityka, który często mówi to, czego z różnych powodów powiedzieć nie może lub nie chce Kreml.

W poniedziałek po południu ulicami Warszawy przeszedł Marsz Niepodległości zorganizowany przez środowiska narodowe. Na tyłach ambasady rosyjskiej podpalono budkę policji ochraniającej budynek, na teren placówki dyplomatycznej rzucano petardy i race. Kilku uczestników marszu próbowało wspiąć się na ogrodzenie ambasady, podpalono też stertę śmieci na podwórku kamienicy obok.

bEqarITN

Z Moskwy Jerzy Malczyk (PAP)

mal/ jo/ kar/ mow/

bEqarIUi
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)