Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Rosjanie przekazali nam wyremontowanego Tu 154

0
Podziel się

To bliźniacza maszyna samolotu, który rozbił się 10 kwietnia pod Smoleńskiem.

Rosjanie przekazali nam wyremontowanego Tu 154
(prezydent.pl/GFDL)
bEjbaUqJ

*W Samarze przekazany został Polsce rządowy samolot Tu-154M, który w miejscowych zakładach Awiakor przeszedł remont kapitalny. Jest to bliźniacza maszyna samolotu, który rozbił się 10 kwietnia pod Smoleńskiem. *

_ - Tym sposobem zakończyliśmy realizację zamówienia polskiego ministerstwa obrony na remont i modernizację dwóch samolotów. W ramach kontraktu przeprowadzono kapitalny remont kadłuba, wszystkich systemów i oprzyrządowania, silników, dokonano pełnej modernizacji i odnowiono wnętrze samolotu. Przeprowadzono cały kompleks prób naziemnych i lotnych, w tym z załogą zleceniodawcy - ministerstwa obrony Polski _ - powiedział dyrektor zakładów Awiakor Aleksiej Gusiew.

Dodał, że _ na tym nasze kontakty się nie kończą i będą związane z zawartym w kontrakcie serwisowaniem maszyny w celu utrzymania jej zdolności lotniczej _.

bEjbaUqL

[ ( http://static1.money.pl/i/h/192/t95680.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/mon;sprzeda;rzadowego;tupolewa,64,0,631616.html) MON sprzeda rządowego Tupolewa?

Wyremontowany tupolew odleci z lotniska fabryki z rosyjską załogą na samarskie międzynarodowe lotnisko Kurumocz, skąd być może jutro, już z polską załogą, wyruszy do Warszawy.

_ - Czekamy obecnie na zakończenie wszelkich formalności potrzebnych do poruszania się w międzynarodowej przestrzeni powietrznej. Jeszcze w tym tygodniu, nie dalej niż w ciągu dwóch-trzech dni samolot przyleci do Polski _ - powiedział rzecznik Sił Powietrznych ppłk Robert Kupracz.

Tu-154M przyleciał do Samary na planowany remont w styczniu. Pierwotnie zapowiadano, że wróci 22 lipca; termin ten był kilkakrotnie przesuwany. Pod koniec sierpnia korporacja Russkije Maszyny, do której należy samarska fabryka, informowała, że remont Tu-154M dobiegł końca. Podawano wówczas, że rozpoczęły się próby lotne, po których zostanie pomalowanie samolotu.

bEjbaUqR

Kolejny remont maszyny odbędzie się za sześć lat. Od czerwca do grudnia 2009 roku w zakładach w Samarze kapitalny remont przeszedł drugi tupolew, który uległ katastrofie 10 kwietnia. Samolot rozbił się pod Smoleńskiem, w drodze do Katynia na uroczystości upamiętniające 70. rocznicę mordu NKWD na polskich oficerach. W katastrofie zginęło 96 osób, w tym prezydent RP Lech Kaczyński.

bEjbaUrm
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)