Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
rosja
27.03.2010 18:19

Rosyjscy komuniści nie chcą Putina

2 tysiące zwolenników partii komunistycznej demonstrowało przeciw premierowi.

Podziel się
Dodaj komentarz
(tinou bao/CC/Flickr)

Około 2 tysięcy zwolenników Komunistycznej Partii Federacji Rosyjskiej (KPRF) demonstrowało na Placu Triumfalnym w Moskwie, protestując przeciwko polityce rządu Władimira Putina, a także obecności natowskich żołnierzy 9 maja na Placu Czerwonym.

_ - Nie chcemy płacić za wasz kryzys! _, _ Putinie - podaj się do dymisji! _ i _ Putinie - nie hańbij Rosji! Odejdź! _ - to niektóre z haseł, pod którymi odbyła się manifestacja.

Demonstranci sprzeciwili się też planowanemu udziałowi żołnierzy z krajów dawnej koalicji antyhitlerowskiej 9 maja w defiladzie wojskowej na Placu Czerwonym, mającej upamiętnić 65. rocznicę zwycięstwa nad hitlerowskimi Niemcami. _ - Plac Czerwony - to nie miejsce dla NATO-wskiego buta _ - skandowali.

Minister obrony Rosji Antolij Sierdiukow ogłosił w czwartek, że w paradzie na Placu Czerwonym weźmie udział około 10,5 tys. żołnierzy Sił Zbrojnych FR i ponad 200 wojskowych z krajów koalicji antyhitlerowskiej. Wśród uczestników defilady Sierdiukow wymienił żołnierzy z USA, Wielkiej Brytanii i Francji.

Przekazał też, że rozważane jest zaproszenie do udziału w paradzie także wojskowych z innych krajów Wspólnoty Niepodległych Państw (WNP).

Z kolei minister obrony narodowej Bogdan Klich poinformował w czwartek, że w defiladzie będzie uczestniczyć również pododdział wojskowy i czterech kombatantów z Polski.

Tagi: rosja, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz