Notowania

rosja
19.03.2009 07:32

Rosyjska armia rusza na zakupy

Kupowanie nowego sprzętu zaczniemy w tym roku - zapowiada wiceminister obrony Rosji.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

*Wojsko znacząco zwiększyć zakupy nowego sprzętu - zapowiada wiceminister obrony Rosji generał Władimir Popowkin (na zdjęciu). *
Tłumaczył, że odtąd bardziej niż naprawą uzbrojenia Rosja jest zainteresowana zakupami nowych modeli. Według Popowkina rosyjski resort obrony kupi więc jeszcze w 2009 roku około 50 nowych samolotów i 50 śmigłowców. Generał precyzował, że fundusze na ten cel już zostały znalezione.

Dwa dni temu prezydent Rosji Dmitrij Miedwiediew ogłosił, że w 2011 roku rozpocznie się kompleksowe przezbrajanie rosyjskiej armii i marynarki wojennej. Jego zdaniem _ w szeregu regionów pozostał istotny potencjał konfliktogenny _ i _ utrzymują się zagrożenia spowodowane lokalnymi kryzysami _.

*Zobacz reportaż Al Jazeera English o rosyjskich wydatkach na zbrojenia: *

Za najważniejsze zadanie Miedwiediew uznał _ jakościowe podniesienie gotowości bojowej wojsk, a przede wszystkim strategicznych sił jądrowych _. _ Na porządku dziennym jest także przestawienie wszystkich bojowych jednostek i związków taktycznych na stałą gotowość _ - powiedział.

Wśród priorytetowych zadań rosyjski prezydent wymienił również optymalizację struktury i liczebności armii, a także wyposażenie jej w najnowocześniejszą broń i sprzęt.

* [ Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stronie internetowej ]( http://www.money.pl/webmaster/do_pobrania/artykuly/ )
* [ Najważniejsze informacje w twojej skrzynce e-mail! ]( http://www.money.pl/egazety/ )
Tagi: rosja, wiadomości, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz