Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Rosyjski sąd odmówił odroczenia wyroku członkini Pussy Riot

0
Podziel się:

Sąd oddalił wniosek odbywającej karę więzienia Marii Alochinej z zespołu Pussy Riot, która zabiegała o odroczenie kary ze względu na małoletnie dziecko.

Rosyjski sąd odmówił odroczenia wyroku członkini Pussy Riot
(AP/Fotolink/East News)
bEUhpTLV

Sąd w Kraju Permskim oddalił dziś wniosek odbywającej karę więzienia Marii Alochinej z zespołu Pussy Riot, która zabiegała o odroczenie kary ze względu na małoletnie dziecko - podały rosyjskie agencje.

Odbywająca karę dwóch lat więzienia członkini punkrockowej grupy Pussy Riot Maria Alochina pod koniec ubiegłego roku wystąpiła do sądu o zgodę na odroczenie odbywania kary do czasu, gdy jej obecnie 5-letni syn będzie nastolatkiem. Wniosek swój tłumaczyła tym, że rozłąka z matką może wyrządzić krzywdę psychice dziecka.

Alochina zwróciła się ze swą prośbą do sądu w Bierieznikach w Kraju Permskim, gdzie odbywa karę więzienia. - _ Sąd postanowił nie przychylać się do wniosku _ - powiedział sędzia cytowany przez agencję RIA Nowosti. Uzasadnienia nie podano.

bEUhpTLX

Alochina wraz z dwiema innymi członkiniami grupy Pussy Riot (Nadieżdą Tołokonnikową i Jekatieriną Samucewicz) została skazana na dwa lata więzienia za _ chuligaństwo motywowane nienawiścią religijną _.

Artystki były wśród pięciu członkiń Pussy Riot, które 21 lutego w moskiewskim soborze Chrystusa Zbawiciela, najważniejszej świątyni prawosławnej Rosji, wykonały utwór _ Bogurodzico, przegoń Putina _. Swój występ nazwały _ modlitwą punkową _. W ich zamyśle akcja była protestem przeciwko powrotowi na Kreml Władimira Putina i poparciu, jakiego w kampanii wyborczej udzielił mu zwierzchnik rosyjskiej Cerkwi prawosławnej Cyryl.

Sąd drugiej instancji zawiesił Samucewicz wykonanie kary, dwie pozostałe kobiety wysłano w głąb Rosji: Tołokonnikową - do kolonii karnej w Republice Mordwińskiej, około 550 km na południowy wschód od Moskwy, a Marię Alochiną - do łagru w Kraju Permskim, około 1300 km na wschód od stolicy Federacji Rosyjskiej. Obie mają nieletnie dzieci. Tołokonnikowa ma 4-letnią córkę Gierę, a Alochina - 5-letniego syna Filipa.

Prawo Federacji Rosyjskiej dopuszcza w takich sytuacjach odroczenie skazanym odbycia kary do czasu, aż dzieci ukończą 14 lat.

bEUhpTMd
Czytaj więcej w Money.pl
Kolejny sąd nad artystkami z Pussy Riot Wcześniej sąd rejonowy w Moskwie uznał ich występ w soborze za _ chuligaństwo motywowane nienawiścią religijną _ i skazał je na dwa lata pozbawienia wolności w kolonii karnej.
Posiedzą za: _ Bogurodzico, przegoń Putina! _? Adwokat piosenkarek zapowiedział na godzinę przed ogłoszeniem wyroku akcje solidarności z członkiniami Pussy Riot.
Siedzą w celi, bo chciały przegonić Putina Do sądzonych w Moskwie za chuligaństwo w cerkwi członkiń zespołu Pussy Riot dwukrotnie wzywano dzisiaj pogotowie ratunkowe
bEUhpTMy
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)