Notowania

karty
30.03.2010 18:17

Rozbite dwa gangi fałszerzy kart

Rumuńska policja aresztowała 35 osób. Oszuści fałszywymi kartami wypłacili 600 tys. euro.

Podziel się
Dodaj komentarz
(flyfloor/iStockphoto)

Rumuńska policja rozbiła dwa gangi oszustów, którzy przy pomocy podrobionych kart płatniczych podjęli około 600 tys. euro z kont klientów bankowych w Europie Zachodniej i Australii - poinformowała rumuńska agencja prasowa Mediafax.

W trakcie przeszukiwania mieszkań w Bukareszcie i w regionie Prahova, na północ od rumuńskiej stolicy, aresztowano 35 podejrzanych.

Dwa współdziałające ze sobą gangi zdobywały od 2008 roku dane kart kredytowych i debetowych między innymi z Niemiec, Holandii, Belgii i Grecji, by następnie w Rumunii opróżniać konta z pieniędzy.

Przy rewizjach w łącznie 20 lokalach skonfiskowano między innymi czytniki danych z kart, nie wytłoczone jeszcze egzemplarze kart oraz komputery. Policja przejęła również luksusowe samochody.

* **ZOBACZ TAKŻE:**
* [ PIN nie chroni **kart**, możliwe kradzieże ]( http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/pin;nie;chroni;kart;mozliwe;kradzieze,42,0,587050.html )
* [ Odcisk palca zastąpi kartę **płatniczą** ]( http://manager.money.pl/strategie/marketing_i_sprzedaz/artykul/odcisk;palca;zastapi;karte;platnicza,218,0,583386.html )
* **[ Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stronie internetowej ]( http://www.money.pl/webmaster/do_pobrania/artykuly/ ) **
Tagi: karty, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz