Notowania

wiadomości
06.06.2011 12:52

Rozłam w PJN? "Cierpią na syndrom Fritzla"

Wraz z byłą szefową Joanną Kluzik-Rostkowską z klubu może odejść kilku posłów.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Jan Filip Libicki w tym tygodniu zdecyduje, czy opuści PJN. Zapowiedział, że będzie się w tej sprawie konsultował z byłą liderką partii Joanną Kluzik-Rostkowską. Według niego, kilka osób z PJN, w tym on, jest _ blisko _ porzucenia ugrupowania.

Przedwczoraj Paweł Kowal został prezesem PJN. Dotychczasowa liderka partii Joanna Kluzik-Rostkowska zrezygnowała zaś z kandydowania.

Poseł jeszcze dziś spotka się z Kowalem. _ - Mam też spotkanie z Joanną Kluzik-Rostkowską. To się wszystko rozstrzygnie w tym tygodniu _ - dodał. Poinformował, że swoje dalsze decyzje będzie konsultował z Kluzik-Rostkowską, bo identyfikuje się z jej linią polityczną, odrzuconą w sobotę przez większość PJN.

W jego opinii Kluzik-Rostkowska - podobnie jak on - _ nie bardzo widzi dla siebie miejsce w PJN _. Podkreślił jednak, że jeszcze z nią nie rozmawiał.

[ ( http://static1.money.pl/i/h/121/t130681.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/krotszy;kongres;pjn;wybierze;nowe;wladze,80,0,831056.html) Krótszy kongres PJN wybierze nowe władze

Na swoim blogu poseł PJN napisał, że większość, która namówiła Kowala do objęcia funkcji prezesa jest nie tyle zakochana w prezesie PiS, ile _ cierpi na syndrom Fritzla _. _ - Nie ma już piwnicy, krat i strasznego oprawcy, my jednak wciąż do owej sytuacji i owej osoby tęsknimy. Swoiste pomieszanie syndromu Fritzla z tischnerowskim nieszczęsnym darem wolności _ - podkreślił.

Jak powiedział, nie ma zamiaru cofnąć swoich słów i nie godzi się, aby przewodnim motywem PJN było _ pielęgnowanie pamięci o Lechu Kaczyńskim . - To druga strona musi mnie przekonać, że tak nie będzie. Ja nie bardzo widzę, czym można byłoby mnie przekonać, ale może się panu posłowi Kowalowi uda _ - dodał.

Jak podkreślił Libicki, sam stoi na stanowisku, że _ wszyscy ci, którym leży na sercu dobro Polski, powinni budować kordon sanitarny wokół Jarosława Kaczyńskiego _. Jak powiedział, jest gotowy współpracować z tymi, którzy _ w sposób racjonalny przedstawią propozycje budowy takiego kordonu _. Dodał, że może dla Polski pracować również w innej roli niż polityk.

Dodał, że choć osobiście niezwykle lubi i ceni Kowala, to nie bardzo może sobie wyobrazić _ pozytywne owoce tej rozmowy _. - _ Ale, kto wie, może mnie czymś zaskoczy _ - zaznaczył. Według niego, wraz z nim i Kluzik-Rostkowską z klubu PJN mogłoby odejść 4-5 osób.

Pytany o dalszą drogę polityczną PJN, Libicki powiedział: _ Jeżeli my podejmiemy decyzję, której jesteśmy bliscy, o opuszczeniu PJN to przede wszystkim PJN przestanie być klubem parlamentarnym, a stanie się kołem, co w niezwykle istotny sposób utrudni PJN działanie _.

Z kolei na pytanie, czy dostał propozycję akcesu do innej partii, odparł, że _ z kuluarowych rozmów dobiegają do niego różne głosy, ale nie padła jeszcze żadna propozycja w formie oficjalnej z jakiejkolwiek partii, którą w ogóle mógłby objąć rozumem _.

_ - Bo też, jeżeliby pan Grzegorz Napieralski złożył mi propozycję budowy wspólnego kordonu, to ja z panem Napieralskim nie bardzo mam ochotę. Natomiast z żadnej innej strony taka propozycja nie padła _ - dodał Libicki.

* [ **Na drugiej stronie czytaj o tym, czy PO chce polityków PJN w swoich szeregach** ]( http://news.money.pl/artykul/rozlam;w;pjn;cierpia;na;syndrom;fritzla,105,1,845673.html )

Tymczasem szef klubu parlamentarnego Platformy Obywatelskiej Tomasz Tomczykiewicz powiedział, że jego ugrupowanie jest otwarte na przyjęcie posłów PJN: Joanny Kluzik-Rostkowskiej i Pawła Poncyljusza. Nie wykluczył podjęcia rozmów z nimi w tym tygodniu.

_ - My jesteśmy otwarci, wielokrotnie to deklarowaliśmy. Jeżeli tylko te dwie osoby uznają, że ich czas w PJN się zakończył, jesteśmy gotowi do rozmów _ - powiedział Tomczykiewicz.

Szef klubu PO zastrzegł, że osobiście nie prowadził rozmów z posłami PJN na temat ich potencjalnego przejścia do Platformy, spodziewa się jednak, że takie rozmowy mogą być wkrótce podjęte._ - To jest ten tydzień, w którym być może do takich rozmów dojdzie _ - zapowiedział Tomczykiewicz.

Pytany, czy jeżeli Kluzik-Rostkowska i Poncyljusz ostatecznie wyrażą wolę przejścia do PO, zgoda Platformy jest już przesądzona, szef klubu powtórzył, że partia jest otwarta na te osoby._ - W tym sensie jest to sygnał do tych dwóch osób, że te rozmowy mogą się dobrze zakończyć _ - powiedział Tomczykiewicz.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/147/t141203.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/pjn;tonie;politycy;uciekna;do;innych;partii,73,0,845129.html) PJN tonie. Politycy uciekną do innych partii Tak uważają politycy największych polskich partii po tym jak Paweł Kowal zastąpił na stanowisku szefa ugrupowania Joannę Kluzik-Rostkowską.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/128/t130688.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/batalia;o;szyld;pjn;bitwa;wygrana,1,0,841217.html) Batalia o szyld PJN. _ Bitwa wygrana _ Sąd Apelacyjny w Warszawie oddalił zażalenie na wpisanie do rejestru partii Polska Jest Najważniejsza Joanny Kluzik-Rostkowskiej.
Tagi: wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, najważniejsze, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz