Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Rozpoczął się konkurs dla młodzieży "Europa to My"

0
Podziel się

Rozpoczął się konkurs wiedzy o Unii Europejskiej "Europa to My", adresowany
do uczniów szkół ponadgimnazjalnych z województw małopolskiego i świętokrzyskiego. Zwycięzcy pojadą
do Brukseli i otrzymają cenne nagrody rzeczowe.

bEidoTCd

Rozpoczął się konkurs wiedzy o Unii Europejskiej "Europa to My", adresowany do uczniów szkół ponadgimnazjalnych z województw małopolskiego i świętokrzyskiego. Zwycięzcy pojadą do Brukseli i otrzymają cenne nagrody rzeczowe.

Organizatorem konkursu jest deputowana do Parlamentu Europejskiego Róża Thun oraz miasto Niepołomice w województwie małopolskim. Inicjatywa ma na celu promowanie idei integracji europejskiej wśród młodzieży.

W tegorocznej edycji zwycięzcy etapu szkolnego wezmą udział w dwudniowym finale, który odbędzie się na zamku w Niepołomicach. Tam uczniowie zmierzą się z zadaniami sprawdzającymi umiejętność pracy zespołowej oraz praktycznego zastosowania wiedzy na temat Unii Europejskiej i jej instytucji.

bEidoTCf

Najlepsi uczestnicy wyjadą do Brukseli, gdzie będą mieli szansę zapoznać się z pracą Parlamentu Europejskiego i Komisji Europejskiej. Na laureatów czekają także cenne nagrody rzeczowe.

"Ten konkurs to przede wszystkim szansa dla grona młodych ludzi, by rozwinęli swoją wiedzę, zdobyli nowe doświadczenia i na własne oczy zobaczyli, jak funkcjonują instytucje unijne. Zwycięzcy zeszłorocznej edycji swoim fenomenalnym poziomem wiedzy zaskoczyli nawet urzędników Komisji Europejskiej" - podkreśliła Thun.

W zeszłorocznej edycji konkursu wzięło udział 14 szkół ponadgimnazjalnych, finał miał miejsce na Rynku Głównym w Krakowie. (PAP)

rgr/ hes/

bEidoTCG
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)