Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Rozpoczął się lotniczy rajd po Warmii i Mazurach

0
Podziel się:

Kilkudziesięciu przedstawicieli aeroklubów z Polski i Litwy uczestniczy w
"Lotniczym Rajdzie po lotniskach Warmii i Mazur", który rozpoczął się w piątek w Suwałkach
(Podlaskie). Uczestnicy przez trzy dni będą zwiedzać region północno-wschodni.

Kilkudziesięciu przedstawicieli aeroklubów z Polski i Litwy uczestniczy w "Lotniczym Rajdzie po lotniskach Warmii i Mazur", który rozpoczął się w piątek w Suwałkach (Podlaskie). Uczestnicy przez trzy dni będą zwiedzać region północno-wschodni.

Załogi spotkały się w Suwałkach, gdzie przyleciała grupa samolotów m.in. z Wilna, Kowna i Mariampola oraz polska załoga z Bełchatowa. Pozostałe załogi z Polski miały problemy z warunkami atmosferycznymi, dlatego nie przyleciały. Wszyscy spotkają się w Olsztynie.

Przedstawiciele aeroklubów i samorządów spotkali się w Suwałkach z prezydentem Suwałk w Urzędzie Miejskim. Prezydent Józef Gajewski powiedział, że taki rajd to dobra promocja turystyki lotniczej. Dodał, że w Suwałkach są plany budowy lokalnego lotniska, bo obecne funkcjonuje tylko z pasem trawiastym.

Główną intencją rajdu jest rozwój i promocja turystyki lotniczej oraz zaprezentowanie atrakcji Warmii i Mazur. W rajdzie uczestniczą małe, kilkuosobowe samoloty typu cesna, zabierające na pokład dwie do czterech osób.

Uczestnicy rajdu z Suwałk polecieli do Olsztyna. Podczas trzydniowego pobytu w regionie, polecą jeszcze do Gryźlin, Szyman, Kętrzyna, Wilamowa, Kiejkut, Babięt, Rostek i Giżycka. Podobny rajd, ale na Litwie, ma odbyć się we wrześniu.

"W Europie i na świecie takie rajdy są popularne tak samo jak rajdy samochodowe. Jeżeli będą u nas lepsze lotniska, to będziemy latać częściej, to będzie także lepiej dla lotnictwa" - powiedział szef Aeroklubu w Kownie, Algimantas Żentalis.

Organizatorem rajdu jest Aeroklub Krainy Jezior we współpracy z Aeroklubem w Kownie i Aeroklubem w Mariampolu.(PAP)

bur/ ls/ gma/

wiadomości
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)