Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Rozpoczął się sylwester na krakowskim Rynku

0
Podziel się

Od muzycznego podsumowania mijającego roku rozpoczęła się sylwestrowa zabawa
na Rynku Głównym w Krakowie. O godzinie 20 zacznie się koncert, podczas którego wystąpią m.in.
Perfect, Lady Pank, Agnieszka Chylińska, Monika Brodka, Czesław Śpiewa, Wilki i Feel.

bEpEqhgB

Od muzycznego podsumowania mijającego roku rozpoczęła się sylwestrowa zabawa na Rynku Głównym w Krakowie. O godzinie 20 zacznie się koncert, podczas którego wystąpią m.in. Perfect, Lady Pank, Agnieszka Chylińska, Monika Brodka, Czesław Śpiewa, Wilki i Feel.

Na scenie pojawią się także Andrzej Piaseczny, Natalia Kukulska, Tatiana Okupnik, Mrozu, Dawid Podsiadło, Ewelina Lisowska, Future Folk oraz finaliści i uczestnicy programów telewizyjnych "X Factor" i "Mam Talent".

Tegoroczny sylwester współorganizowany i transmitowany przez TVN jest największą od kilku lat imprezą przygotowaną w Krakowie na powitanie Nowego Roku. Jej hasło przewodnie to "Kraków - miasto żywiołów". Efekty świetlne i projekcje wizualne towarzyszące wykonawcom oraz kolory kostiumów artystów będą dostosowane do tematyki czterech żywiołów: powietrza, wody, ognia i ziemi.

bEpEqhgD

Na Rynku Głównym, między Sukiennicami a Wieżą Ratuszową, zbudowano scenę o wymiarach 40 m na 16 m z czteroma wybiegami, z których najdłuższy ma 15 m. W przekazie telewizyjnym pokazywany będzie obraz z 18 kamer HD, a ilość prądu potrzebnego podczas imprezy wystarczyłaby do uruchomienia 35 tys. 32-calowych telewizorów LCD.

Podczas kilkugodzinnego koncertu wystąpi 30 wykonawców oraz tancerze z grupy tanecznej Volt Agustina Egurroli, który przygotował oprawę choreograficzną widowiska. Sylwestrową zabawę poprowadzą: Patrycja Kazadi, Agnieszka Szulim, Olivier Janiak i Marcin Prokop.

Tuż przed północą życzenia złoży mieszkańcom miasta i turystom prezydent Krakowa Jacek Majchrowski. Później zamiast fajerwerków zaplanowano pokaz laserów. Zabawa potrwa do godziny 1.30. Po jej zakończeniu uczestnicy sylwestra będą mogli wrócić do domów korzystając z komunikacji miejskiej.

Na terenie imprezy nie można kupić alkoholu, nie można go też wnieść, podobnie jak sztucznych ogni i szklanych butelek.

bEpEqhgJ

Imprezę zabezpiecza pięć karetek pogotowia, wóz strażacki, a nad bezpieczeństwem uczestników sylwestra czuwa 200 ochroniarzy, ok. 250 policjantów i ok. 120 strażników miejskich.

Organizatorami sylwestra są gmina miejska Kraków, Krakowskie Biuro Festiwalowe i TVN.(PAP)

wos/ pz/ mhr/

bEpEqhhe
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)