Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Rozpoczęło się głosowanie na projekty Świdnickiego Budżetu Obywatelskiego

0
Podziel się:

W piątek po południu rozpoczęło się głosowanie na projekty Świdnickiego
Budżetu Obywatelskiego. Mieszkańcy miasta mają do wyboru 218 przedsięwzięć, które mają szansę na
realizację w tym roku. Głosowanie potrwa trzy dni.

bEChKnKJ

*W piątek po południu rozpoczęło się głosowanie na projekty Świdnickiego Budżetu Obywatelskiego. Mieszkańcy miasta mają do wyboru 218 przedsięwzięć, które mają szansę na realizację w tym roku. Głosowanie potrwa trzy dni. *

Głosowanie ruszyło o godz. 15 i potrwa do godz. 20. Natomiast w sobotę i niedzielę mieszkańcy będą mogli oddać swoje głosy od godz. 9 do 14. Do rozdysponowania jest 3,5 mln zł, w tym 2,9 mln na projekty ogólnomiejskie.

Jak powiedział cytowany w komunikacie prezydent Świdnicy Wojciech Murdzek, dzięki akcji odbywającej się pod hasłem "Moja Świdnica - mój budżet" mieszkańcy miasta mają bardzo realną, bezpośrednią możliwość zdecydowania o tym, co w Świdnicy będzie zbudowane w 2014 roku. "Warto skorzystać z tej wyjątkowej okazji, bo każdy z mieszkańców najlepiej wie, jakie są jego osobiste potrzeby i oczekiwania. Ostatecznie wygrają projekty, które uzyskają największą liczbę głosów. Nie zakładajmy więc, że bez naszego głosu wyniki będą takie, jakbyśmy chcieli. Nasz głos może okazać się decydujący" - podkreślił Murdzek.

bEChKnKL

Głosowanie odbywa się w siedmiu okręgach, na które zostało podzielone miasto. Mogą wziąć w nim udział osoby zameldowane w Świdnicy na stałe lub czasowo, które ukończyły 16. rok życia w dniu głosowania.

Okręgowe Komisje Głosowania Budżetu Obywatelskiego Miasta Świdnicy utworzy w sumie 61 osób, które będą pracować w miejskiej komisji oraz w siedmiu dzielnicach. W ich składzie znalazło się: 33 mieszkańców dzielnic bądź przedstawicieli organizacji pozarządowych, 17 urzędników oraz 11 radnych.

Podczas głosowania nad budżetem obywatelskim nie zostanie ogłoszona cisza wyborcza. Po każdym dniu publikowane będą cząstkowe wyniki. Jednak nie będzie możliwości promowania projektów w lokalu, w którym odbywa się głosowanie. Dopuszczono natomiast umieszczenie np. plakatów, promocyjnych nośników audiowizualnych w budynkach, w których trwa głosowanie, ale nie będzie można prowadzić agitacji bezpośredniej.

Szczegółowe informacje o liście inwestycji oraz zasadach głosowania można znaleźć na stronie www.mojbudzet.swidnica.pl (PAP)

bEChKnKR

kwa/ pad/ dym/

bEChKnLm
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)