Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Rozpoczęło się posiedzenie rządowego zespołu

0
Podziel się:

Rozpoczęło się nadzwyczajne posiedzenie rządowego zespołu zarządzania
kryzysowego, w którym uczestniczy m.in. premier Donald Tusk. Ma zostać omówiona sytuacja
hydrologiczno-meteorologiczna w kraju.

*Rozpoczęło się nadzwyczajne posiedzenie rządowego zespołu zarządzania kryzysowego, w którym uczestniczy m.in. premier Donald Tusk. Ma zostać omówiona sytuacja hydrologiczno-meteorologiczna w kraju. *

Zespół obraduje w Krajowym Centrum Koordynacji Ratownictwa i Ochrony Ludności. W spotkaniu uczestniczą też m.in. minister spraw wewnętrznych i administracji Jerzy Miller, szef MON Bogdan Klich, wicepremier Waldemar Pawlak i szef BBN Stanisław Koziej.

Jak informuje CIR, omówiony będzie stan przygotowań stolicy i województwa mazowieckiego na wypadek zagrożenia powodziowego. Zreferowany zostanie przebieg działań ratowniczych na terenach dotkniętych powodzią oraz przygotowań na obszarach zagrożonych zalaniem.

Jest kwestią czasu, kiedy nastąpi przerwanie wałów w woj. mazowieckim - powiedział w czwartek wojewoda mazowiecki Jacek Kozłowski. Do pomocy stolicy przeznaczono wojsko, na razie 200 żołnierzy.

Kozłowski podkreślił, że na razie nie ma potrzeby ewakuacji mieszkańców w stolicy, ale gdyby doszło do przerwania prawego wału Wisły na wysokości Gocławia ewakuowanych musiałoby być ponad 100 tys. mieszkańców, w przypadku przerwania lewego wału - kilkadziesiąt tysięcy.(PAP)

pro/ ktt/ bno/ jbr/

wiadomości
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)