Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Rozpoczęło się posiedzenie rządu

0
Podziel się:

We wtorek w południe rozpoczęło się
posiedzenie rządu, który ma zająć się m.in. projektem zmian w
Kodeksie pracy w związku z programem polityki prorodzinnej.
Najważniejsze założenia projektu dotyczą wydłużenia urlopów
macierzyńskich, ułatwienia kobietom godzenia życia zawodowego z
rodzinnym oraz podwyższenia ulg podatkowych na dzieci.

We wtorek w południe rozpoczęło się posiedzenie rządu, który ma zająć się m.in. projektem zmian w Kodeksie pracy w związku z programem polityki prorodzinnej. Najważniejsze założenia projektu dotyczą wydłużenia urlopów macierzyńskich, ułatwienia kobietom godzenia życia zawodowego z rodzinnym oraz podwyższenia ulg podatkowych na dzieci.

Rząd będzie też omawiał projekt autopoprawki do projektu nowelizacji ustawy o swobodzie działalności gospodarczej. Projekt autopoprawki związany z tzw. pakietem Kluski. Wprowadza możliwość, by przedsiębiorcy mogli zawiesić prowadzoną działalność gospodarczą w związku z opieką nad małym lub chorym dzieckiem. Będzie to dotyczyło opiekuna lub rodzica sprawującego osobistą opiekę nad dzieckiem.

Ministrowie zajmą się projektem ustawy o licencjach prawniczych i świadczeniu usług prawniczych. Licencjonowany doradca prawny będzie, zgodnie z projektem, kategorią zawodu prawniczego. Licencja będzie umożliwiała prowadzenie doradztwa prawnego. Doradca prawny ma działać na zasadach usługowych, nie będzie miał takiego statusu jak adwokat lub radca prawny.

Rada Ministrów rozpatrzy ponadto projekt nowelizacji ustawy o gospodarce nieruchomościami. Zmiany mają usprawnić i przyspieszyć procedurę podziału nieruchomości. Jedna z najważniejszych zmian zakłada, że nie będzie można zawiesić postępowania w sprawie podziału nieruchomości. Dotychczas wójt, burmistrz lub prezydent miasta mogli zawiesić takie postępowanie na rok, jeżeli gmina przystąpiła do sporządzenia planu miejscowego. (PAP)

stk/ par/ mhr/

wiadomości
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)