Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Rozstrzygnięto konkurs "Marka - Śląskie"

0
Podziel się

Konkurs "Marka - Śląskie" rozstrzygnięto podczas sobotniej gali w Gliwicach.
Rywalizują w nim przedsiębiorstwa, instytucje, organizacje i przedsięwzięcia promujące woj.
śląskie.

bEpQoNit

Konkurs "Marka - Śląskie" rozstrzygnięto podczas sobotniej gali w Gliwicach. Rywalizują w nim przedsiębiorstwa, instytucje, organizacje i przedsięwzięcia promujące woj. śląskie.

Jak poinformowali organizatorzy w obecnej, czwartej edycji konkursu nagrodę w kategorii kultura otrzymał katowicki oddział TVP SA, w kategorii usługa - Centrum Zarządzania Projektami Politechniki Śląskiej, a w kategorii gospodarka - Przedsiębiorstwo Remontów Ulic i Mostów w Gliwicach.

W kategorii dziedzictwo kulturowe regionu wyróżniono społecznikowskie minimuzeum techniki i Wojciecha Mszycy z projektem Dawne Marki Śląskie, a w kategorii zdrowie - Repty Górnośląskie Centrum Rehabilitacji im. gen. J. Ziętka w Tarnowskich Górach. Wśród organizacji pozarządowych nagrodę otrzymała Komenda Chorągwi Śląskiej Związku Harcerstwa Polskiego, w kategorii nauka - Politechnika Śląska, a za osobowość roku uznano dyrektora Zespołu Pieśni i Tańca "Śląsk" Zbigniewa Cierniaka.

bEpQoNiv

Celem tej inicjatywy promocyjnej jest wyłonienie i wypromowanie produktów, firm i przedsięwzięć, które ze względu na swoją jakość, unikatowe walory i związki z województwem śląskim prezentują nieprzeciętny poziom, godny naśladowania. Konkurs honoruje również osobowości, które są szczególnie zaangażowane w promocję regionu. Kandydatów mogą zgłaszać m.in.: jednostki samorządu terytorialnego, uczelnie, stowarzyszenia, organizacje pozarządowe, fundacje, a także redakcje prasy, radia i telewizji.

Organizatorami konkursu są Regionalna Izba Przemysłowo-Handlowa w Gliwicach oraz Urząd Marszałkowski w Katowicach. Konkurs "Marka - Śląskie" jest organizowany od 2010 roku; został wpisany w Strategię Rozwoju Województwa Śląskiego jako stały element promocji regionu.

W poprzednich edycjach wśród nagrodzonych znaleźli się m.in.: Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna SA, Instytut Metali Nieżelaznych w Gliwicach, AUKSO Orkiestra Kameralna miasta Tychy, Zabytkowa Kopalnia Węgla Kamiennego "Guido" w Zabrzu, Śląskie Centrum Chorób Serca w Zabrzu, Opera Śląska w Bytomiu, Fundacja Pomocy Dzieciom "Ulica". Jedno z wyróżnień - "SuperMarka Śląskie" - zostało przyznane w 2012 roku wybitnemu kompozytorowi Wojciechowi Kilarowi. (PAP)

lun/ bk/

bEpQoNiW
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)